Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

  • 7371
  • 4
Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати.

Зокрема, законопроєктом передбачається:

✅ Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.
✅ Ліквідується обов’язковість членства старости у виконкомі.
✅ Новостворені громади можуть утворювати старостинські округи, куди входять села, селища та міста, які не є адміністративним центром громади. Кількість населення округу – не менше 1500 тисячі осіб (є винятки для малонаселених та гірських територій).
✅ Старости не зможуть суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.

«Зараз старосту призначає рада громади за поданням голови. Проте ми переконані, що мешканці громади мають впливати на процес обрання людини, яка представлятиме їхні інтереси. Тому в законопроєкті пропонуємо проведення обов’язкових обговорень і публічних консультацій з місцевими мешканцями перед винесенням на голосування кандидатур на посаду старости», – пояснює в інтерв’ю голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою, народний депутат від «Слуги Народу» Віталій Безгін.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
4 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Андрій
Андрій
3 роки тому

Додайте освітньо-кваліфікаційні вимоги до кандидатів на старосту.

Андрій
Андрій
3 роки тому

На сьогоднішній день в громадах особливо в яких до 10 тис. населення, більшість старостами стали активісти передвиборних компаній голів громад (люди голови громади), куми, брати ….., які незнають навіть Української мови, освіта – автошкола, ПК- для них це щось з миру фантастики…… і т.д.
Про які послуги та функції адмістратора ЦНАП з такими старостами може йти мова???

Марія Володимирівна
Марія Володимирівна
3 роки тому

Дуже доречно тому ,що деякі голови ОТГ ігнорують думку громади і призначають староства вигідних їм,як зокрема по Білобожницькому ОТГ.

Євгеній
Євгеній
3 роки тому

В Білецькій громаді на Тернопільщині в двух старостинських округах взагалі не призначили старост, просто призначили в.о. старост цих сіл сусідніх сіл старост, щоб зекономити гроші…

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy