Парламент ухвалив законопроєкт щодо процедури превентивної реструктуризації. Як це допоможе українському бізнесу?
- 350
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10143 «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації». Про це повідомив автор законопроєкту, народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Олексій Мовчан.
За його словами, превентивна реструктуризація потрібна для виявлення ризиків неплатоспроможності підприємств на ранніх стадіях, коли ситуація ще не критична, та, як наслідок, перешкодити банкрутству.
«Головна причина запровадження превентивної реструктуризації – це питання на 18 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС Україні. І законопроєкт №10143 розроблено на виконання умов такої допомоги. Одна з них передбачає імплементацію Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації», – зазначив Олексій Мовчан.
Народний депутат додав: законопроєкт пропонує реальний та дієвий механізм полегшення роботи українського бізнесу, який зазнав фінансових труднощів, зокрема від наслідків російської агресії.
Як уточнив парламентар, відтепер бізнес матиме доступ до якісної «шпаргалки», як самостійно скласти дієвий план превентивної реструктуризації, що, своєю чергою, зекономить кошти, оскільки для цього не потрібно буде винаймати групу юристів, фінансистів.
«Адже Європейська Директива зобов’язує держави, які імплементують документ, розробити веб-портал запобігання неплатоспроможності. На ньому можна буде знайти інформацію про доступні інструменти раннього виявлення неплатоспроможності, процедури заходи та плани превентивної реструктуризації; адаптовані до потреб і специфіки мікропідприємництва та малого підприємництва. На сьогодні положення Директиви в національні законодавства частково або повністю імплементували Литва, Латвія, Німеччина, Австрія, Мальта, Нідерланди. На черзі – Україна», – резюмував Олексій Мовчан.