Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент ухвалив законопроєкт про реформу містобудування

  • 2342
Парламент ухвалив законопроєкт про реформу містобудування

Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт №5655, який продовжує реформу містобудування та цифровізує всі процеси в будівельній галузі.

Про це повідомила ініціаторка законопроєкту, заступниця голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Ми запроваджуємо тотальну цифровізацію всіх процесів у будівельній сфері. Це означає, що будувати можна лише за наявності усіх дозвільних документів, яка автоматично видаватиме єдина електронна система, що пов’язана з усіма необхідними реєстрами. Вона ж блокуватиме проєкти з порушеннями законодавства», – пояснила очільниця «Слуги Народу».

Цей законопроєкт вона називає найголовнішою умовою старту повноцінної відбудови країни.

«Ми максимально усуваємо посадовців від процесу ухвалення рішень – електронна система автоматично видаватиме або блокуватиме дозволи на будівництво. Впроваджується індивідуальна відповідальність за кожне рішення у сфері містобудування, це забезпечується цифровим підписом кожного учасника процесу. А громадськість зможе контролювати забудову через публічний модуль електронної системи», – запевнила Шуляк.

За її словами, містобудівний контроль діятиме за прикладом британської моделі, коли учасники будівельного ринку матимуть можливість обирати орган містобудівного контролю – представників органів місцевого самоврядування або ж представників приватних структур.

«Ми робимо це свідомо, оскільки будь-яка монополія – це прямий шлях до корупції», – констатувала голова партії.

Водночас місцева влада отримає повноваження виносити приписи про демонтаж незаконної споруди навіть без рішення суду.

«Є багато прикладів, коли місцева влада не реагувала на містобудівний безлад. Відтепер вона зобов’язана вести безперервний моніторинг, і якщо виявить порушення, може ініціювати демонтаж об’єкта будівництва навіть без рішення суду», – запевнила Шуляк.

Законопроєкт №5655 враховує зауваження НАЗК, які виникли після прийняття документу у першому читанні. З рекомендацією ухвалити проєкт закону в цілому виступили профільні міністерства – Мінцифри та Мінрегіон

Раніше профільні асоціації закликали парламент якнайшвидше ухвалити законопроєкт №5655. Зокрема з такими зверненнями виступили члени коаліції «Українська рада бізнесу», до складу якої входить 104 бізнес-асоціації різних галузей економіки України, Торгово-промислова палата, Всеукраїнська аграрна рада, Ліга страхових організацій України та багато інших представників бізнесу та експертного середовища.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy