Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент ухвалив законопроєкт про НАБУ: що зміниться в роботі органу

  • 9206
Парламент ухвалив законопроєкт про НАБУ: що зміниться в роботі органу

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №5459-1 про приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України.

Законопроєкт спрямований на усунення суперечностей між Конституцією України та Законом України «Про Національне антикорупційне бюро України», а також на пов’язане з цим забезпечення гарантій незалежності для Національного бюро.

Як пояснила співавторка законопроєкту, голова Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна, документ пропонує визначити статус НАБУ як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, із призначенням директора НАБУ Кабінетом міністрів України.

«Цим законопроєктом забезпечено всі належні гарантії незалежності Антикорупційного бюро, а саме: призначення директора за результатом конкурсу, в якому вагому роль відіграватимуть незалежні експерти. Збережено вичерпний перелік підстав для звільнення директора НАБУ, заборона давати вказівки органу, неможливість для Кабінету міністрів скасовувати акти Антикорупційного бюро або відсторонювати його директора», – розповіла Анастасія Радіна.

До складу конкурсної комісії, яка організовує та проводить конкурсний добір на посаду Директора НАБУ, входять: три особи, яких визначає Кабінет міністрів України, та три особи, яких визначає Кабінет міністрів України на підставі пропозицій міжнародних партнерів України у сфері запобігання і протидії корупції (перелік таких партнерів визначає МЗС).

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy