Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент ухвалив законопроєкт про купівлю військових облігацій за арештовані валютні кошти

  • 98
Парламент ухвалив законопроєкт про купівлю військових облігацій за арештовані валютні кошти

Народні депутати остаточно ухвалили законопроєкт № 10397, який дозволить Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів купувати військові облігації за арештовані валютні кошти.

Про це повідомила ініціаторка законопроєкту,  народна депутатка від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.

«Механізм придбання військових облігацій за арештовані кошти в національній валюті ми запровадили ще у 2022 році і це працює. Отже, час поширити механізм і на валютні кошти», – пояснила Радіна.

За її словами, ухвалений законопроєкт розширює запроваджену практику та надає можливість купувати облігацій внутрішньої державної позики за рахунок коштів у іноземній валюті, що розміщені на депозитних рахунках АРМА.

Радіна додала, що дохідність за такими облігаціями значно перевищує дохідність за відсотковими ставками по валютних депозитах.

«Дохідність за валютними депозитами у більшості банків становить менше 1% річних. Натомість середня дохідність за валютними облігаціями внутрішньої державної позики «Військові облігації» становить понад 4% річних в доларах та понад 3% річних в євро», – пояснила ініціаторка законопроєкту.

Вона зауважила, що на початок 2024 року на валютних депозитних рахунках АРМА перебуває близько $20 млн.

«Ці кошти можуть і мають працювати на воєнні потреби. Інструмент для цього – валютні військові облігації. Держава зможе користуватися коштами, а власник – безпечно повернути їх у разі відповідного рішення суду», – пояснила голова профільного комітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy