Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент ухвалив закон, який допоможе створити прозорий та конкурентний енергоринок в Україні

  • 300
Парламент ухвалив закон, який допоможе створити прозорий та конкурентний енергоринок в Україні

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №5322 про запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках. Передбачається запровадження європейських правил та практик, що є передумовою формування конкурентного та прозорого енергетичного ринку і гарантуватиме побутовим та непобутовим споживачам справедливі ціни.

Закон спрямований на імплементацію Регламенту (ЄС) № 1227/2011 про доброчесність та прозорість на оптовому енергетичному ринку (Regulation on Wholesale Energy Market Integrity and Transparency), прийнятий 25 жовтня 2011 року Європейським парламентом та Радою ЄС.

За словами голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, закон є чи не найбільш значущим законопроєктом Верховної Ради України IX скликання у енергетичній галузі.

Представники Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Представництва ЄС в Україні, USAID Проєкту енергетичної безпеки у своїх листах до Комітету постійно наголошували на важливості його прийняття. Щобільше, прийняття цього Закону стало умовою отримання від Світового банку 1,5 млрд дол. в межах операції з кредитування політики розвитку, що готується для України.

З прийняттям цього Закону Україна зможе перейти до подальшої інтеграції енергетичних ринків з європейськими, зокрема в частині комерційних операцій. У такий спосіб Україна зможе збільшити обсяги експорту електричної енергії до ЄС, а в умовах дефіциту – імпорту.

Нагадаємо, закон визначає низку ключових елементів щодо підвищення прозорості на оптових енергетичних ринках, а саме:
– запровадження інструментів протидії зловживанням на оптових енергетичних ринках;
– встановлення заборони маніпулювань;
– визначення вимог розкриття інсайдерської інформації учасниками ринків;
– зобов’язання компаній, які організовують торгові операції, повідомляти про підозрілі операції;
– посилення повноважень НКРЕКП щодо проведення розслідувань зловживань та встановлення жорстких санкцій за маніпулювання на енергетичних ринках, а також за торгівлю на основі інсайдерської інформації.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy