Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент тимчасово спростив податкове навантаження на газодобувні підприємства

  • 589
Парламент тимчасово спростив податкове навантаження на газодобувні підприємства

Зважаючи на війну в Україні, депутати оптимізували податкове навантаження на вітчизняні газодобувні підприємства. Водночас пропонуються дії із забезпечення належної підготовки та накопичення ресурсу природного газу для наступного опалювального сезону.

Це передбачає ухвалений Верховною Радою законопроєкт №7249, розповів співавтор законопроєкту, член Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Анатолій Костюх.

За його словами, через повмасштабний наступ рф на територію України у деяких місцях газові мережі або знищені, або суттєво пошкоджені. Враховуючи це, а також високе податкове навантаження на підприємства газовидобутку та їхню неспроможність вчасно сплачувати податкові зобов’язання без відповідних джерел для їх сплати, цим законопроєктом тимчасово зменшується податкове зобов’язання з рентної плати за користування надрами.

«Простими словами, зараз податок нараховується ще до того, як компанія змогла реалізувати чи продати цей газ. А частина родовищ недоступні для обслуговування через війну. За таких умов компанія не зможе сплатити ренту і з часом просто збанкрутіє, а попереду підготовка до опалювального сезону і загалом країні необхідні газ і компанії, які його добувають. Тому ми підтримали законопроєкт, аби компанії мали змогу закачати газ до українських газових схович і взимку реалізувати цей газ, тоді й сплатити ренту, або ж просто видобути газ, продати його і тоді сплатити ренту», – пояснив народний депутат.

Він додав, що законопроєкт передбачає стягування податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування газу не в повному обсязі, а лише у розмірі, що відповідає обсягу реалізації газу природного у відповідному податковому (звітному) періоді. Ця норма встановлюється тимчасово, з 1 квітня 2022 року до останнього дня (включно) місяця, в якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан на території України.

«При цьому залишок нарахованих та несплачених податкових зобов’язань за такі податкові (звітні) періоди підлягають сплаті протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану на території України», – наголосив Анатолій Костюх.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy