Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент спростив реєстрацію нових сортів сільськогосподарських культур

  • 315
Парламент спростив реєстрацію нових сортів сільськогосподарських культур

Народні депутати ухвалили законопроєкт №3680-д, який спрощує доступ до найновіших сортів рослин для фермерських господарств. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Донедавна процедура реєстрації насіння була дуже бюрократичною, складною і точно не спрощувала життя аграріям. Нерідко, аби отримати нові сорти, треба було чекати по кілька років. Відтепер, після ухвалення законопроекту формальна експертиза на сорт буде тривати не більше 20 днів», – пояснив очільник профільного комітету.

Зокрема йдеться про можливість спрощеної реєстрації найновіших сортів кукурдзи, соняшника, сої, лохини одночасно з провідними агровиробниками ЄС та США.

За словами Гайду, аграрії отримають можливість імпортувати та швидше використовувати сучасні сорти. Крім того законопроєкт передбачає впровадження електронних сервісів отримання дозвільних документів для ввезення зразків насіння. Також будуть встановлені критерії для уповноваження органів сертифікації (наприклад, наявність акредитованої лабораторії).

«Кожен такий крок – на користь аграріям. Впевнений, що завдяки цим змінам наші фермери та виробники стануть ще сильнішими та ефективнішими», – підсумував Гайду.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy