Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент спростив правила оформлення паспортів мешканцям окупованих територій

  • 5420
Парламент спростив правила оформлення паспортів мешканцям окупованих територій

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 4564, що спрощує процедуру оформлення українських паспортів та реєстрацію місця проживання для мешканців тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Криму.

«Зараз місце проживання людини реєструють місцеві ради. Але якщо людині з луганською чи донецькою реєстрацією потрібно змінити фото в українському паспорті, зробити у ньому якісь позначки або ж вперше отримати паспорт і зареєструвати місцем проживання Луганськ чи Донецьк, жодна місцева рада на підконтрольній території не могла цього зробити. Нарешті ми змінили ситуацію», – каже заступник голови депутатської фракції «Слуга Народу», перший заступник голови Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Максим Ткаченко.

Відтепер мешканці окупованих територій зможуть оформити документи, що підтверджують українське громадянство чи посвідчують особу, та вклеїти фотокартку по досягненню відповідного віку у паспорт громадянина України у будь-якому відділенні Державної міграційної служби України за місцем звернення.

Також у підлітків, які вперше отримують український паспорт, з’явиться змога вказувати місцем реєстрації житло на тимчасово окупованих територіях. Така ж можливість буде у мешканців ТОТ при обміні паспорта.

Водночас законопроєкт скасовує довідку про підтвердження місця перебування людини, яка проживає на тимчасово окупованій території чи переселилася з неї.

«Важливо не створювати проблеми людям, які лишилися за лінією розмежування, а навпаки – робити все, аби переконати їх у нашій підтримці. Відтепер вони матимуть можливість користуватися українськими паспортами з реєстрацією у Луганську чи Донецьку, зможуть здобувати освіту та отримувати будь-які адміністративні послуги на підконтрольній території.

Так вони відчуватимуть, що Україна турбується про них, не забуває і не відмовляється. Адже це наші люди, і їм потрібна наша підтримка та допомога», – прокоментував ухвалення законопроєкту Ткаченко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy