Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент розширив повноваження місцевої влади у сфері фінансування оборонних потреб

  • 147
Парламент розширив повноваження місцевої влади у сфері фінансування оборонних потреб

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №9559-д «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у період дії воєнного стану».

Відтепер органи місцевого самоврядування зможуть фінансувати закупівлю пікапів, дронів, аптечок та іншого оснащення на запит військових частин. Про це розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олексій Леонов.

«Сільським, селищним, міським радам надано повноваження приймати рішення про надання фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони у період дії воєнного чи надзвичайного стану. Вони також отримали право затверджувати місцеві програми сприяння матеріально-технічному забезпеченню Збройних Сил України», – пояснив Леонов.

Він додав, що така допомога не передбачає надання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових пристроїв. Ці потреби фінансуватимуться коштом державного бюджету. Але пікапи, дрони, аптечки та інше оснащення на запит військових частин цілком можна буде закуповувати та передавати.

Ще одна важлива новація – місцеві органи влади отримали право на затвердження місцевих програм з будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. А сільські, селищні, міські голови отримали можливість бути призначеними на посади начальників відповідних військових адміністрацій без звільнення із займаних посад.

«Нагадаю, що місцеві органи влади мають на своїх рахунках понад 162 мільярди гривень. І тепер ці кошти можна законно використовувати на допомогу Збройним Силам, а не перекладати бруківку чи ремонтувати стадіони за майже річний бюджет», – підсумував парламентар.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy