Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент розгляне законопроєкт про заборону цирків із тваринами

  • 9782
Парламент розгляне законопроєкт про заборону цирків із тваринами

Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроєкт № 5409 про заборону цирків із тваринами.

Про це заявила заступниця голови комітету, співавторка ініціативи Євгенія Кравчук.

«Як членкиня МФО “Гуманна країна” та співавторка законопроєкту я підтримую заборону використання тварин у цирках. Адже це жорстокість і до тварини, і до глядача (часто – це діти), які стають свідками знущання. Заборона поширюватиметься як на диких, так і на домашніх тварин. Передбачимо перехідний період, що допоможе циркам адаптуватися до вимог сучасності (для залучення домашніх тварин він буде тривалішим)», – розповіла вона.

Член гуманітарного комітету, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Андрій Боблях додав, що закон також заборонить використовувати засоби, які можуть травмувати тварину: електрошок, вогонь, небезпечні предмети.

«Це питання вже неодноразово обговорювалося законотворцями попередніх каденцій, проте результату так і не було досягнуто. Документ напрацьовували спільно з зоозахисниками, спираючись на міжнародний досвід та на власні враження від побаченого в Національному цирку під час робочого візиту. Враження – негативні. Сподіваюся, що вже найближчим часом у стінах Верховної Ради разом із колегами ми все-таки ухвалимо це важливе, гуманне рішення», – підсумував депутат.

Більшість тварин, що використовуються у цирках, вилучають з їхнього природнього середовища, що є суттєвою втратою для екосистем, зазначає членкиня Комітету з питань екологічної політики та природокористування, народна депутатка від «Слуги Народу» Юлія Овчинникова.

«Практично всі дикі тварини, які використовуються в цирках, передчасно відлучаються від матерів дитинчатами, що наносить травму як матері, так і дитині, а також впливає на подальший стан не лише психічного, а й фізичного здоров’я особини. Вилучення з дикої природи рідкісних видів тварин та залучення їх до шоу негативно впливає на стан популяцій», – наголосила співавторка законопроєкту.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy