Парламент прийняв низку законопроєктів стосовно ядерної енергії
- 679
Верховна Рада ухвалила у першому читанні низку євроінтеграційних законопроєктів, які стосуються діяльності у сфері використання ядерної енергії.
«Ухвалення євроінтеграційних законів, спрямованих на імплементацію норм і правил ЄС до українського законодавства – необхідний крок для якнайшвидшого набуття Україною повноправного членства у Євросоюзі. Сьогодні ми не маємо права зволікати з такими нормативними актами. Впевнений, що у найближчому майбутньому ці документи будуть ухвалені в цілому, а відповідні органи державної влади вже працюють над вторинним законодавством, спрямованим на реалізацію положень даних законів», – прокоментував голова парламентського енергетичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Андрій Герус.
«Усі законопроєкти збігаються з переліком законопроєктів у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції на 2022 рік, які визначені Урядом як пріоритетні.
Зокрема, законопроєкт № 3869 передбачає запровадження інституту експерта з радіаційного захисту, який займатиметься консультуванням суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, інших юридичних та фізичних осіб, органів щодо дотримання вимог законодавства з питань ядерної та радіаційної безпеки.
«Запровадження інституту експерта з радіаційного захисту призведе до підвищення ефективності забезпечення радіаційного захисту персоналу та населення», – переконаний Андрій Герус.
Законопроєкт № 5860 передбачає приведення до положень Директиви Ради 2014/87/Євратом положень Закону, які стосуються удосконалення ядерного законодавства, зокрема внесенням змін до визначень та термінів.
Реалізація положень законопроєкту сприятиме:
– уніфікації термінології законодавства України з термінологією законодавства ЄС;
– встановлення кваліфікаційних вимог до підрядників суб’єктів, які використовують ядерну енергію, що сприятиме підвищенню безпеки здійснення такої діяльності;
– удосконалення вимог закону щодо зобов’язань оператора ядерної установки вживати всіх заходів щодо попередження аварій та пом’якшення їхніх наслідків у випадку виникнення таких;
– доповнення повноважень
Також були підтримано законопроєкт № 6425, який врегульовує питання видачі дозвільних документів у сфері використання ядерної енергії та забезпечення радіаційної безпеки відповідно до права ЄС.