Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент прийняв низку законопроєктів стосовно ядерної енергії

  • 629
Парламент прийняв низку законопроєктів стосовно ядерної енергії

Верховна Рада ухвалила у першому читанні низку євроінтеграційних законопроєктів, які стосуються діяльності у сфері використання ядерної енергії.

«Ухвалення євроінтеграційних законів, спрямованих на імплементацію норм і правил ЄС до українського законодавства – необхідний крок для якнайшвидшого набуття Україною повноправного членства у Євросоюзі. Сьогодні ми не маємо права зволікати з такими нормативними актами. Впевнений, що у найближчому майбутньому ці документи будуть ухвалені в цілому, а відповідні органи державної влади вже працюють над вторинним законодавством, спрямованим на реалізацію положень даних законів», – прокоментував голова парламентського енергетичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Андрій Герус.

«Усі законопроєкти збігаються з переліком законопроєктів у сферах європейської та євроатлантичної інтеграції на 2022 рік, які визначені Урядом як пріоритетні.

Зокрема, законопроєкт № 3869 передбачає запровадження інституту експерта з радіаційного захисту, який займатиметься консультуванням суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, інших юридичних та фізичних осіб, органів щодо дотримання вимог законодавства з питань ядерної та радіаційної безпеки.

«Запровадження інституту експерта з радіаційного захисту призведе до підвищення ефективності забезпечення радіаційного захисту персоналу та населення», – переконаний Андрій Герус.

Законопроєкт № 5860 передбачає приведення до положень Директиви Ради 2014/87/Євратом положень Закону, які стосуються удосконалення ядерного законодавства, зокрема внесенням змін до визначень та термінів.

Реалізація положень законопроєкту сприятиме:
– уніфікації термінології законодавства України з термінологією законодавства ЄС;
– встановлення кваліфікаційних вимог до підрядників суб’єктів, які використовують ядерну енергію, що сприятиме підвищенню безпеки здійснення такої діяльності;
– удосконалення вимог закону щодо зобов’язань оператора ядерної установки вживати всіх заходів щодо попередження аварій та пом’якшення їхніх наслідків у випадку виникнення таких;
– доповнення повноважень

Також були підтримано законопроєкт № 6425, який врегульовує питання видачі дозвільних документів у сфері використання ядерної енергії та забезпечення радіаційної безпеки відповідно до права ЄС.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy