Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент повернув місту Володимиру-Волинському історичну назву

  • 6151
Парламент повернув місту Володимиру-Волинському історичну назву

Місто Володимир-Волинський на Волині перейменували на Володимир, повернувши йому таким чином історичну назву.

Відповідну постанову №6378 про перейменування міста Володимира-Волинського Володимир-Волинського району Волинської області сьогодні ухвалила Верховна Рада.

«Парламент відновив історичну справедливість, адже це місто є одним із найдавніших міст України. Так, перша документальна згадка про нього зафіксована у літописі часів Київської Русі «Повість минулих літ», де Нестор Літописець вказує, що князь київський Володимир Святославович передав утворене ним місто-фортецю в уділ своєму сину Всеволоду, і це місто іменується Володимир», – розповів голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

Назва міста Володимир використовується також у Волинсько-Галицькому літописі за описами міських церков, історичних подій, пов’язаних з містом, описі поховання князя Володимира Васильковича (1289 р.) тощо. А у 1795 році місто, відповідно до австро-російської угоди, увійшло до складу Російської імперії та отримало приставку «Волинський».

«З огляду на історичні факти наш комітет відреагував на звернення депутатів Володимир-Волинської міської та Волинської обласної рад, ухвалене за результатами громадських слухань мешканців міста, та рекомендував Верховній Раді України повернути місту Володимир історичну назву», – повідомив народний депутат від «Слуги Народу».

Нагадаємо, місто Володимир-Волинський є адміністративним центром Володимир-Волинського району та Володимир-Волинської міської територіальної громади. На сьогодні в місті проживає близько 38 тис. мешканців.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy