Парламент посилив соціальний захист дітей, постраждалих від повномасштабної війни
- 294
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №9042-1 про державну підтримку дітей, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії рф.
Законопроєкт передбачає для кожної постраждалої від війни дитини свій інструментарій соціального захисту, відповідно до індивідуальних потреб, залежно від шкоди, завданої дитині такою агресією.
Про це повідомила авторка законопроєкту, голова Комітету ВР із соціальної політики та захисту прав ветеранів, народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Галина Третьякова.
Законопроєкт гарантує низку заходів соціального супроводу постраждалим від війни дітям, які втратили батьків чи рідних, отримали інвалідність, мають психічні розлади, зазнали насильства; були внутрішньо переміщені, депортовані або примусово переміщені.
«Передбачається, зокрема, надання психологічної допомоги, послуг з оздоровлення та відпочинку, створення безпечного освітнього середовища, надання допомоги у поверненні дитини в Україну, возз’єднання дитини із сім’єю, виплату пенсії у зв’язку з втратою годувальника, житлове забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», – розповіла парламентарка.
За словами очільниці комітету, окремо визначається процедура отримання компенсації за шкоду життю та здоров’ю у зв’язку із збройною агресією за рахунок репарацій рф.
Законопроєктом також передбачається призначення соціальних стипендій учасникам бойових дій, особам з інвалідністю через війну та їхнім дітям, незалежно від фінансового стану сім’ї.
Пропонується, що інформація про дітей, а також про шкоду, завдану їм рф, міститиметься в Державному реєстрі. Його будуть використовувати для організації подальшого мультидисциплінарного супроводу кожної дитини органами влади в системі Кабміну, – для надання допомоги та відновлення дитині, відповідно до її індивідуальних потреб. Держава має організувати надання дитині медичних, реабілітаційних, соціальних, психологічних, освітніх, правничих, адміністративних та інших послуг.
При цьому, уточнила парламентарка, передбачені чіткі гарантії захисту та безпеки персональних даних постраждалих дітей, їхніх батьків або законних представників.
«Цей законопроект створює різні джерела і механізми захисту та підтримки дитини, і визначає рамку того, як мають взаємодіяти органи виконавчої влади, щоб дитина завжди була в центрі», – наголосила Галина Третьякова.