Парламент подовжив перехідний період для формування мережі ліцеїв
- 14185
Народні депутати ухвалили в цілому законопроєкт № 4621-1, який має трансформувати мережу ліцеїв у рамках реформи «Нова українська школа».
Верховна Рада подовжила перехідний період для повноцінного формування мережі ліцеїв з 2024 року до 2027 року.
Зокрема передбачено, що реорганізовувати, змінювати тип або ліквідовувати школи у сільській місцевості можна лише після громадського обговорення. А проєкт такого рішення мають оприлюднювати не менше ніж за 1 рік до його розгляду.
Рішення про утворення комунальних ліцеїв, їхню реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання ухвалюють Верховна Рада АРК, обласні, міські, селищні та сільські ради.
«Засновником старшої профільної школи, тобто ліцею, може бути не тільки обласна рада або громада із населенням понад 50 тис. мешканців, а будь-яка громада, яка здатна це зробити. Мінімальна кількість класів – два, у кожному має бути понад 8 учнів», – прокоментував це положення проєкту закону народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин.
Він відзначив, що ліцеям дозволять мати й початкові класи та садочок у складі початкової школи.
Також проєкт закону зобов’язує уряд продовжити виділення субвенції місцевим бюджетам на забезпечення реформи «Нова українська школа».
Крім того, передбачене створення нової державної установи, вона забезпечить повноцінну дошкільну та повну загальну середню освіту дітям, які лікуються у стаціонарі.
«Ці норми дозволять сформувати якісні та доступні ліцеї навіть у невеличких громадах. Це спростить перехід до старшої школи у рамках НУШ», – запевнив Колебошин.