Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент планує спростити оформлення статусу учасника бойових дій

  • 157
Парламент планує спростити оформлення статусу учасника бойових дій

Народні депутати підтримали законопроєкт №11143, який значно спрощує процедуру оформлення статусу УБД завдяки взаємодії між державними реєстрами.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

«Відсутність цифровізації процесу надання статусу учасника бойових дій
робить цей процес непрозорим, незручним, повільним та створює
корупційні ризики», – пояснив парламентар.

Він додав, що наразі законодавство про хмарні послуги забороняє обробляти інформацію з обмеженим доступом в інформаційно-комунікаційних системах із використанням хмарних сервісів, розміщених за кордоном. Також закон не дозволяє авторизувати системи із використанням сучасних стандартів безпеки, прийнятих країнами НАТО.

Законопроєкт № 11143 упорядковує окремі норми законодавства стосовно правового регулювання обробки інформації з обмеженим доступом в системах Міноборони. Також він впроваджує інформаційну взаємодію Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з іншими системами.

«Прийняття законопроєкту створить умови для законодавчого спрощення процедури оформлення статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану, зокрема за рахунок удосконалення інформаційної взаємодії між держреєстрами. А також поліпшить процес визначення статусу та забезпечить захист прав військовослужбовців, які брали участь у бойових діях», – підсумував Федієнко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy