Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент планує прийняти за основу законопроєкт про накопичувальне пенсійне забезпечення

  • 481
Парламент планує прийняти за основу законопроєкт про накопичувальне пенсійне забезпечення

Комітет ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт № 9212, який передбачає впровадження системи пенсійних накопичень в Україні. Про це повідомила голова комітету, народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Галина Третьякова.

«Питання впровадження другого рівня пенсійного забезпечення надзвичайно складне. Народним депутатам та Уряду попередніх скликань не вдалося доповнити солідарну пенсійну систему накопичувальним рівнем. Хоча спроб впровадити накопичувальну систему було 14. Нинішній склад парламенту має реальний шанс це нарешті зробити», – закликала Третьякова.

Вона додала, що не слід сприймати законопроєкт 9212 як пенсійну реформу. Він є лише поштовхом у впровадженні системи пенсійних накопичень в Україні.

Зокрема документ передбачає, що з 2025 року на персональні рахунки кожної працюючої людини, відкритих в державному Уповноваженому пенсійному фонді, щомісяця буде надходити у вигляді додаткових пенсійних накопичень 2% від фонду заробітної плати (1% з ЄСВ, 1% – з Державного бюджету. У 2026 році відрахування становитимуть відповідно 3%, а в 2027 році – 4%.

«Законопроєкт стосуватиметься кожного працюючого громадянина віком до 55 років. Самозайняті особи зможуть добровільно взяти участь в накопичувальній системі за відповідною заявою», – пояснила голова профільного комітету.

Також вона наголосила, що держава гарантуватиме збереження пенсійних коштів, а коли власник пенсійного рахунку піде з життя, сума пенсійних накопичень може бути успадкована.

«Передбачається, що в майбутньому, коли приватний сектор та Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків  будуть готові, страхові компанії, недержавні пенсійні фонди, компанії з управління активами долучаться до системи накопичень», – підсумувала Третьякова.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy