Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент підтримав звільнення від податку на нерухомість власників знищеного і пошкодженого майна

  • 499
Парламент підтримав звільнення від податку на нерухомість власників знищеного і пошкодженого майна

Власників майна, яке було знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, пропонують звільнити від сплати податку на нерухомість.

Відповідний законопроєкт №7632 парламент підтримав у другому читанні, розповіла ініціаторка документа, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Вона пояснила, що цим законопроєктом у Податковому кодексі закріплюється норма про не нарахування та не сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, починаючи з місяця, коли відбулося руйнування об’єкта.

«Це має підтверджуватися актом огляду об’єкта, складеного органом державної влади (наприклад, ДСНС України чи її територіальним органом) чи органом місцевого самоврядування», – додала співавторка ініціативи.

Олена Шуляк пояснила, що зараз податок на нерухоме майно обчислюється на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
 
«Проте в умовах війни не враховується той факт, що об’єкт повністю або частково став непридатним для використання з дати знищення або пошкодження. А підготовка документів для внесення інформації про пошкодження об’єкта до Державномого реєстру речових прав на нерухоме майно чи до документів, що підтверджують право власності, для цілей перегляду податкових зобов’язань затягується на тривалий строк», – пояснила Олена Шуляк.

Голова політсили також зауважила, що нарахування та сплата податку для знищеного чи пошкодженого майна припинятиметься незалежно від включення відповідної території до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та тимчасово окупованих територій. Адже руйнувань внаслідок ракетних обстрілів зазнають об’єкти по всій території України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy