Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент підтримав законопроєкт про Великий Державний Герб України

  • 6245
Парламент підтримав законопроєкт про Великий Державний Герб України

На позачерговій сесії 257 народних депутатів у першому читанні підтримали невідкладний президентський законопроєкт № 5712 про Великий Державний Герб України. Документ затверджує його структуру, правила опису, порядку використання та правового захисту.

«З моменту ухвалення Конституції 28 червня 1996 року Україна не мала Великого Державного Герба – єдиного державного символу, що прямо передбачений Основним законом. Ми маємо виконати Конституцію й ухвалили цей символ. Низка унітарних країн використовує великий герб, тож унітарна Україна не буде винятком», – заявив голова політичної партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук зазначив, що законодавче врегулювання питання державних символів вкрай важливе.

«Це питання історичних основ державності, зв’язок понад тисячолітньої історії країни з сучасністю. Також ми вважаємо, патріотичне виховання молодого покоління громадян нашої країни має відбуватись на шанобливому ставленні до здобутків у розбудові державності України та державних символів, які цю історію відображають», – вважає Стефанчук.

«Герб – це символ, за допомогою якого наші предки намагалися зафіксувати свою особливість, відмінність від інших, підкреслити свої здобутки, значимість. Це переросло у традицію скріплювати документи печаткою, в основу якої покладено герб. Наразі герб є невід’ємним атрибутом держави та складовою її конституційного ладу», – пояснив депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко.

Нагадаємо, у серпні 2020 року парламент оголосив конкурс на ескіз Великого Державного Герба України та визначився із варіантом зображення. Головним його елементом є знак Княжої Держави Володимира Великого (Малий Державний Герб України) золотого кольору на синьому щиті. Над щитом зображений великокняжий вінець Ярослава Мудрого. Щит тримають: ліворуч – лев (герб Галицько-Волинського князівства), праворуч – воїн-козак із рушницею (герб війська Запорізького). Під щитом – стрічка із двох смуг синього і жовтого кольорів, а під стрічкою – два золоті колоски пшениці, переплетені кетягом калини.

Великий Державний Герб України використовуватимуть на офіційних символах Президента, на Великій Державній Печатці України та печатках Президента України й вищих державних органів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy