Парламент підтримав законопроєкт про обіг канабісу в медичних цілях
- 303
Народні депутати проголосували у першому читанні за урядовий законопроєкт № 7457, який передбачає розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування низки тяжких захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.
«Це важливий крок для того, щоб 2 млн українців отримали ліки для подолання болю, лікування онкохворих, військових із посттравматичним стресовим розладом», – пояснив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
За його словами, законопроєкт встановлює чіткі правила вироблення та обігу канабісу в медичних цілях.
«Це вже зробили Франція, Німеччина, Австрія, Чехія, Данія, Велика Британія, Словаччина та інші країни. Зазначу, що документ передбачає жорсткий контроль з боку Національної поліції над вирощуванням, виробництвом та продажем ліків на основі канабісу», – додав голова профільного комітету.
Він додав, що урядовий законопроєкт підтримав Президент, МОЗ, а також парламентські комітети та медики ЗСУ.
«Ліки на основі канабісу легалізовані в 44 країнах, зокрема в ЄС та США. Вони дозволяють загасити біль у важкохворих та додати сил у процесі подолання недуги. Медичний канабіс – це не про куріння заради задоволення, це про людяність та бажання допомогти тим, хто цього потребує», – пояснила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
Вона додала, що ліки на основі канабісу призначаються лише тоді, коли інші методи лікування не підходять або не допомагають.
«Після війни кількість пацієнтів, які за показанням могли б приймати для лікування чи полегшення болю ліки на основі канабісу, збільшиться, за даними МОЗ, приблизно до 5 млн. Тому законопроєкт потрібно ухвалити вже цьогоріч», – сказав Радуцький.
Водночас він запросив всі зацікавлені сторони до обговорення поправок до другого читання.
«В нас є час на те, щоб допрацювати документ та зробити його таким, до якого не буде питань у більшості народних депутатів та стейкхолдерів галузі», – підсумував голова профільного комітету.