Site icon Політична партія «Слуга Народу»

Парламент підтримав відтермінування реорганізації санаторних шкіл

Депутати ухвалили законопроєкт, що на рік продовжує трансформацію шкіл санаторного типу.

Законопроєкт #5138-1 передбачає, що реорганізація або ліквідація санаторних шкіл має бути закінчена 1 липня 2022 року. Таким чином, цей процес триватиме ще рік.

Крім того, рішення місцевої влади про зміну типу навчального закладу або його ліквідацію має погодити Міністерство освіти. Відповідні зміни вносяться до прикінцевих та перехідних положень Закону «Про повну загальну середню освіту».

Мета законопроєкту – зупинити хаотичне закриття санаторних та спеціальних шкіл, забезпечити їх трансформацію, а не ліквідацію, та передати цей процес під контроль Міністерства освіти.

У санаторних школах процес навчання поєднаний із відновленням здоров’я учнів, які потребують тривалого лікування, й наданням їм медичної допомоги.

Наразі в Україні діють 65 санаторних шкіл, у яких навчається 14548 учнів, зокрема 552 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 8 областях обласні ради вирішили трансформувати 18 таких шкіл, рішення по ще 19 школах вже готуються.

За словами ініціаторки законопроєкту, голови підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Юлії Гришиної, завдяки продовженню перехідного періоду трансформація санаторних шкіл відбуватиметься поступово з урахуванням інтересів учнів та педпрацівників, а місцева влада матиме більше часу, щоб визначитися, який тип закладу потрібен громаді.

«Продовження трасформації санаторних шкіл ще на рік дасть змогу ретельно розглянути ситуацію у кожній окремій школі й ухвалити виважене рішення в інтересах дітей. А обов’язкове погодження рішень про зміну типу закладу або ліквідацію санаторної чи спеціальної школи з Міністерством освіти забезпечить індивідуальний підхід замість хаотичного та безвідповідального закриття шкіл», – пояснила Юлія Гришина.