Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент підтримав створення центрів ранньої діагностики новонароджених

  • 4863
Парламент підтримав створення центрів ранньої діагностики новонароджених

Народні депутати ухвалили в цілому законопроєкт № 5589, який передбачає розширення системи ранньої досимптомної діагностики новонароджених для запобігання розвитку генетичних захворювань.

Верховна Рада підтримала ініціативу спрямувати 300 млн грн на створення сучасних центрів неонатального скринінгу (ЦНС), які забезпечать обстеження новонароджених усіх регіонів України.

«Якщо Україна не почне сама робити скринінг, ми залишимо дітей без лікування. Це важливий крок – треба виділити кошти, щоб потім був реєстр, і ми знали, скільки грошей треба на рік. Щоб ці діти не були вимушені збирати гроші на лікування», – зазначив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Зараз у країні працюють 12 таких центрів, але вони скринують тільки 4 захворювання. Створення 5 сучасних центрів неонатального скринінгу з використанням найсучасніших лабораторно-діагностичних технологій дозволить проводити 80 тис. досліджень на рік та виявляти 21 рідкісне генетичне захворювання.

Загальний бюджет проєкту складає близько 550 мільйонів гривень. Цьогоріч на створення центрів виділять 300 млн грн з Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту. Ці кошти підуть на оснащення лабораторним обладнанням експертного та двох регіональних центрів неонатального скринінгу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy