Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент підтримав штрафи за підробні COVID-сертифікати

  • 5860
Парламент підтримав штрафи за підробні COVID-сертифікати

В Україні можуть запровадити кримінальну відповідальність за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень. Так, використання фейкового COVID-сертифікату може обійтися у
17-34 тисяч гривень або обмеженням волі терміном до 2 років.

Парламент підтримав відповідний законопроєкт №6084 у першому читанні.

Як пояснюють ініціатори документу, в Україні почастішали випадки виявлення підроблених документів, що стосуються вакцинації проти COVID-19. Відсутність відповідальності за такі правопорушення не лише стимулює подальшу підробку документів, а й становить пряму загрозу життю та здоров’ю українців, оскільки створює перешкоди для боротьби з пандемією.

«Наші сертифікати визнаються в ЄС. На жаль, виготовляючи підробну документацію, підривається авторитет нашої держави на міжнародній арені, піддаючи сумніву легітимність ковід-сертифікатів», – зауважив голова комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас.

За що і як штрафуватимуть:

  • використання особою завідомо підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб – штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі терміном до 2 років.
  • внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб – штраф від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном від 1 до 3 років.
  • виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб – штраф від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до 3 років.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy