Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент підтримав президентський законопроєкт про олігархів

  • 9813
Парламент підтримав президентський законопроєкт про олігархів

Депутати у першому читанні проголосували за президентський законопроєкт №5599 про запобігання загрозам національній безпеці через вплив олігархів. Його підтримали 275 народних депутатів.

«Мова йде не про санкції і не про відповідальність – сам по собі статус олігарха це не злочин, у нас немає такої кримінальної статті. Це сукупність норм, які визначають статус особи, яка має вплив на бізнес, політику та медіа, визначає, що це негативно позначається на житті всього суспільства і містить перелік норм, які дозволяють упередити негативний вплив цієї особи на суспільство», – пояснив народний депутат фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Законопроєкт дає визначення олігарху: це людина, яка бере участь у політичному житті, має значний вплив на ЗМІ, є кінцевим бенефіціаром компаній-монополістів та має активи на загальну суму 2,270 млрд грн.

Якщо три з чотирьох ознак збігаються, Рада національної безпеки і оборони України вносить людину до Реєстру олігархів на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету. Результатом потрапляння до реєстру є низка наслідків.

«Перш за все, це прозорість через подання декларацій. Це заборона брати участь у фінансуванні політичних партій, заборона участі у великій приватизації. Але крім цього це ще й прозорість фінансових операцій відповідно до закону про фінансовий моніторинг та вимоги прозорості з боку розвинутих країн», – перерахував Данило Гетманцев.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy