Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент підтримав податкові стимули для індустріальних парків

  • 6154
Парламент підтримав податкові стимули для індустріальних парків

Депутати у першому читанні проголосували за законопроєкти № 5688 та № 5689, які надають податкові та митні пільги для індустріальних парків.

«Ці два законопроєкти доповнюють основний закон про індустріальні парки, який парламент ухвалив у вересні. Разом вони забезпечать розвиток та конкурентоспроможність індустріальних парків в Україні. У перспективі це шлях до залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво», 1– пояснив народний депутат від фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко.

Законопроєкти передбачають податкові та митні стимули для виробників в індустріальних парках. Зокрема імпорт нового обладнання для виробничих потреб у переробній промисловості або науково-дослідницькій діяльності звільняється від сплати ПДВ та мита.

Також на 10 років виробників звільнять від сплати податку на прибуток, а місцевій владі дозволять встановлювати пільгові ставки податку на нерухомість та землю, щоб стимулювати створення індустріальних парків на території громади.

«Ці проєкти законів відповідають найкращим світовим практикам: у країнах, де успішно розвиваються індустріальні парки, вже давно діють схожі методи стимулювання виробників», – сказав Устенко.

За словами депутата, розвиток індустріальних парків допоможе ефективно протистояти кризовим явищам в економіці, спричиненим пандемією коронавірусу. Також, за прогнозами, у країні зростатиме рівень зайнятості та зменшиться відтік кваліфікованих кадрів за кордон.

«Ми зможемо суттєво наростити експорт та залучати прямі інвестиції в економіку. Фактично ми закладаємо основу для її випереджаючого розвитку в довгостроковій перспективі. І, звісно ж, збільшуємо надходження до державного та місцевого бюджетів», – підсумував Устенко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy