Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент підтримав перезавантаження діяльності КСУ (ІНФОГРАФІКА)

  • 7706
Парламент підтримав перезавантаження діяльності КСУ (ІНФОГРАФІКА)

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроєкт про конституційну процедуру, що комплексно врегульовує діяльність Конституційного Суду України.

Законопроєкт № 4533 спрямований на подолання конституційної кризи, спровокованої діяльністю колишнього голови КСУ та деяких його колег. Він перезавантажує діяльність КСУ без посягання на основи конституційного судочинства.

Зокрема, законопроєкт передбачає більш чіткий механізм формування порядку денного суду – з періодичним обов’язковим розглядом усіх справ, що перебувають на розгляді КСУ. Це дозволить уникнути затягування розгляду справ роками.

Також серед важливих новацій – заборона виходити за межі предмету конституційного провадження. Тобто КСУ не може визнавати неконституційними акти та їхні окремі положення, про які не йдеться у конституційному поданні, зверненні або скарзі, як це було під час розгляду подання стосовно антикорупційного законодавства.

Крім того, впроваджується автоматичний розподіл справ між суддями, що позбавить можливості розподіляти справи у ручному режимі, а також зобов’язання детальніше пояснювати мотиви ухвалення рішення у справі.

Додатково законопроєкт №4533 унормовує порядок дисциплінарного провадження щодо суддів КСУ.

«Цей закон про прозорі і демократичні правила роботи Конституційного Суду. Коли опозиція розповідає, що треба підтримувати демократичні стандарти в державі й не підтримує законопроєкт, що схвально оцінила Венеційська комісія, у мене є запитання: які цінності в основі діяльності цієї опозиції? – заявила заступниця голови комітету, голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права Комітету ВР з питань правової політики Ольга Совгиря. – В Конституційному Суді знаходяться зваконопроєкти, які стосуються скасування депутатської недоторканності, землі, мови і дуже багато інших законопроєктів. В інтересах всіх фракцій запровадити прозорі правила їхнього розгляду».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy