Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент підтримав низку законопроєктів стосовно ядерної енергії

  • 494
Парламент підтримав низку законопроєктів стосовно ядерної енергії

Запровадження інституту експерта з радіаційного захисту, забезпечення радіаційного захисту персоналу та населення та контроль за використанням ядерної енергії – парламент ухвалив у другому читанні та в цілому три євроінтеграційні законопроєкти стосовно ядерної енергії.

Про це повідомив голова парламентського енергетичного комітету, народний депутат «Слуги Народу» Андрій Герус.

За його словами, законопроєкт № 3869 передбачає запровадження інституту експерта з радіаційного захисту, який займатиметься консультуванням суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, інших юридичних та фізичних осіб, органів щодо дотримання вимог законодавства з питань ядерної та радіаційної безпеки.

«Законопроєктом визначаються основні вимоги до особи, яка має намір стати експертом з радіаційного захисту та визначається орган, який визнаватиме компетентності експерта. Запровадження інституту експерта з радіаційного захисту призведе до підвищення ефективності забезпечення радіаційного захисту персоналу та населення», – сказав голова комітету.

Ще один законопроєкт № 5860 врегульовує питання використання ядерної енергії та удосконалює термінологію у сфері безпеки ядерних установок та відпрацьованого ядерного палива відповідно до положень Директиви Ради 2014/87/Євратом.

Третій законопроєкт № 6425 врегульовує питання видачі дозвільних документів у сфері використання ядерної енергії та забезпечення радіаційної безпеки відповідно до права ЄС.

«Відтепер суб’єкти має попереджати Державну інспекцію ядерного регулювання України про свої наміри здійснювати діяльність до її початку з використання джерел іонізуючого випромінювання. Такі зміни необхідні для імплементації положень Директиви ЄС про встановлення основних норм безпеки для захисту від загроз, зумовлених впливом іонізуючого випромінювання», – прокоментував народний депутат «Слуги Народу» Андрій Герус.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy