Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент підтримав ініціативу безоплатно зберігати репродуктивні клітини військових три роки

  • 216
Парламент підтримав ініціативу безоплатно зберігати репродуктивні клітини військових три роки

Народні депутати 264 голосами ухвалили законопроєкт №10448, який передбачає збереження репродуктивних клітин військових. Про це повідомила одна з ініціаторок законопроєкту, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Це дуже назріла, але непроста тема, яка потребує негайного вирішення. Життєва реальність полягає в тому, що військові, звичайне життя та плани яких обірвала війна, часто не встигли залишити своє продовження роду», – зауважила Шуляк.

Вона додала, що законопроєкт дозволить зберігати і використовувати для народження дітей репродуктивні клітини загиблих військовослужбовців.

Зокрема законопроєкт передбачає такі норми:

✅ Репродуктивні клітини військових у випадку їхньої загибелі підлягають безоплатному зберіганню протягом 3 років. Продовження зберігання можливе за рахунок інших осіб.

✅ Зміни до Цивільного кодексу дозволять уповноваженим особам розпоряджатись репродуктивними клітинами загиблого. Закон усуває необхідність додаткових витрат на нотаріальні послуги, а також пропонує уніфікований підхід і чіткість процедури.

✅ Серед ключового – зміни до Сімейного кодексу, відповідно до яких загиблий (а), чиї клітини використані після смерті,  визнається батьком чи матір’ю дитини, якщо це волевиявлення людини на випадок своєї смерті.

✅ Волевиявлення особи вчиненні та посвідчені нотаріально до введення в дію цього Закону щодо власних репродуктивних клітин на випадок своєї смерті або оголошення залишаються підставою для застосування допоміжних  репродуктивних технологій із використанням відповідних репродуктивних клітин.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy