Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент наблизив національне законодавство про захист прав споживачів до європейського

  • 264
Парламент наблизив національне законодавство про захист прав споживачів до європейського

Народні депутати ухвалили в цілому євроінтеграційний законопроєкт № 6134, який передбачає роботу системи захисту прав споживачів в Україні за європейськими підходами та практиками.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Забезпечення високого рівня захисту прав споживачів є одним із зобов’язань України на шляху до членства в ЄС. Тому ми синхронізували українське законодавство з системою захисту споживчих прав, яка діє в Євросоюзі», – пояснила Шуляк.

Вона констатувала, що тривалий час захист прав споживачів в Україні не відповідав європейським практикам. Зокрема залишалися неврегульованими питання споживчих прав у сфері електронної торгівлі, а також при гарантійному обслуговуванні придбаних товарів. Також в Україні не було дієвого механізму захисту покупців від нечесної торговельної діяльності.

«Ми заклали основу та передумови для того, щоб виправити ситуацію й досягти сумісності між системами захисту прав споживачів України та ЄС. Зокрема велику увагу законопроєкт приділяє залученню громадських об’єднань споживачів, які можуть консультувати покупців та надати практичну допомогу в захисті споживчих прав», – наголосила очільниця «Слуги Народу».

За її словами, сталою європейською практикою є ситуація, коли громадські об’єднання споживачів проводять дослідження якості та безпеки товарів та послуг, допомагаючи як покупцям, так і бізнесу. За цими ж принципами має працювати система захисту прав споживачів і в Україні.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy