Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Парламент дозволив держорганам приорітетно використовувати хмарні послуги (інфографіка)

  • 5945
Парламент дозволив держорганам приорітетно використовувати хмарні послуги (інфографіка)

Парламент остаточно підтримав законопроєкт № 2655 про хмарні послуги. За цей документ проголосували 297 народних депутатів.

Ухвалення законопроєкту сприятиме впровадженню в державному секторі новітніх технологій при обробці інформації.

Так, документ закладає засади для реалізації політики пріоритетності використання хмарного середовища у сфері державного управління – Cloud First. Таку політику запроваджує низка держав уже понад 10 років, зокрема США, Японія, Канада, Німеччина, Сінгапур, Індія, Республіка Корея, Австралія, Канада, Саудівська Аравія.

«Законопроєкт вводить у цивільний обіг новий вид послуг – хмарних. Але для уникнення надмірного регулювання для розвитку цієї технології, законопроєкт встановлює додаткові вимоги лише для приватного сектору, який буде надавати послуги публічному сектору та операторам критичної інфраструктури», – наголосив один з ініціаторів та авторів законопроєкту, заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації, депутат від «Слуги Народу» Олександр Федієнко.

Віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що хмарні технології дадуть змогу знизити корупційні ризики на закупівлі обладнання, суттєво зменшити витрати з бюджету, а головне – прискорити впровадження інновацій в органах влади.

«За даними журналу The Economist, обсяги цифрової інформації збільшуються вдесятеро кожні п’ять років. Тому пропонуємо запровадити принцип Cloud First: перенести основні процеси виробництва IT-серверів на «хмари». Як показує практика, краще використовувати хмарні послуги відомих вендорів. Ухвалений закон прискорить прихід в Україну найбільших світових вендорів хмарних сервісів – Microsoft, AWS, Google Cloud, і мотивує побудувати датацентри», – зазначив він.

Використання «хмар» зменшить витрати на побудову та розширення держорганами власних обчислювальних потужностей. Адже наразі для обробки власними силами цифрової інформації необхідно періодично збільшувати кількість техніки.

Які новації передбачає законопроєкт та в чому суть політики Cloud First – у нашій інфографіці.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy