Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Пандемія продемонструвала переваги європейської інтеграції – Ольга Стефанішина

  • 1592
Пандемія продемонструвала переваги європейської інтеграції – Ольга Стефанішина

Пандемія COVID-19 продемонструвала переваги європейської інтеграції для України. Завдяки підтримці Європейського Союзу Всесвітня організація охорони здоров’я доставила в Україну 1 мільйон одиниць захисних засобів, понад 100 кисневих концентраторів для лікарень та багато інших медичних засобів.

Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» у Києві.

«Якби Україна була членом Союзу, ми би стали учасником глобальних ініціатив і мали б доступ до вакцин одразу. Це ще одна причина, чому треба прискорити євроінтеграційні процеси – щоб стати повноцінною частиною цивілізованого світу», – сказала Ольга Стефанішина.

За її словами, вакцинація є питанням національної безпеки для України в 2021 році. Адже сьогодні кожна країна стоїть перед дилемою: якнайшвидше забезпечення найвразливіших груп населення надійною та безпечною вакциною.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що Україна є не лише реципієнтом допомоги міжнародних партнерів, а й надає світові допомогу у боротьбі з пандемією COVID-19.

Зокрема, минулого року українські літаки терміново доставили в різні країни світу 950 тонн медичного обладнання. Крім того, в квітні група українських медиків допомагала у боротьбі з COVID-19 своїм італійським колегам.

«Я переконаний, що зовнішня політика має бути саме такою. Ми повинні не лише брати, але й давати. В пошуку цього балансу буде знаходитися кожна країна світу: де ти маєш взяти собі, а де – віддати іншому. І сама природа пандемії, яка не знає кордонів, не знає жодних обмежень – вона спонукатиме до збалансування цих відносин. Держави не лише захищатимуть свої інтереси, а й будуть ділитися з іншими», – сказав Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, у Києві відбувається триденний форум «Коронавірус: виклики та відповіді», перший із низки Всеукраїнських форумів «Україна 30». Відкрив форум Президент Володимир Зеленський, розповівши про план боротьби з COVID-19.

Методи протидії поширенню COVID-19 обговорюють представники Офісу Президента, уряду, Верховної Ради, а також міжнародні експерти, представники урядів провідних держав, ВООЗ, ЮНІСЕФ та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Головне завдання Форуму визначити стратегію та план дій щодо вакцинації на 2021 рік, налагодити міжнародну співпрацю та партнерство з ЄС у боротьбі з коронавірусом, забезпечити більший доступ українців до коректної інформації щодо вакцинування й протидіяти дезінформації та фейкам.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy