Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Пам’ятки, що перебувають в комунальній власності, зможуть потрапити до списку Великої реставрації – Євгенія Кравчук

  • 10959
Пам’ятки, що перебувають в комунальній власності, зможуть потрапити до списку Великої реставрації – Євгенія Кравчук

Законопроєкт №5551, нещодавно зареєстрований у парламенті, дозволить профінансувати з держбюджету в рамках президентської програми «Велика реставрація» пам’ятки національного значення, що перебувають у комунальній власності. Наразі до Великої реставрації можуть потрапити лише пам’ятки, які перебувають у державній власності та які належать Міністерству культури та інформаційної політики.

Про це заявила заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, народна депутатка Євгенія Кравчук під час круглого столу «Мандруй Україною. Тернопілля», що відбувся у Збаражі.

«У парламенті вже зареєстровано законопроєкт, який дозволить фінансувати в рамках Великої реставрації пам’ятки, що перебувають у комунальній власності. Через існуючі нині законодавчі обмеження зараз значна кількість важливих історичних об’єктів у власності громад не змогла увійти до списку Великої реставрації, – розповіла Євгенія Кравчук.

Вона також пояснила, що до переліку об’єктів на реставрацію не могли включити пам’ятки, які не мали необхідної проєктно-кошторисної документації.

Голова підкомітету з питань туризму та курортів Дмитро Нальотов повідомив, що у квітні Верховна Рада в першому читанні ухвалила оновлений закон про туризм.

Пріоритетом держави в ньому визначено в’їзний і внутрішній туризм. Документ передбачає відміну ліцензування для туроператорів, які займаються внутрішнім туризмом, щоб дати поштовх для розвитку туристичної галузі.

«Також створюється єдиний туристичний реєстр – це електронна база даних для суб’єктів туристичної діяльності. Це дозволить державі збирати статистику, а суб’єктам туристичної діяльності – взаємодіяти між собою. Крім того, законом змінюються підходи до категоризації засобів розміщення. Вводиться страхування на повернення наших туристів з-за кордону, якщо вони потрапили там в таку ситуацію. Оновлюється термінологія згідно з сучасними нормами», – пояснив Дмитро Нальотов.

Голова Тернопільської обласної організації партії «Слуга Народу», народний депутат Володимир Гевко під час круглого столу наголосив, що на Тернопільщині є надзвичайно багато мальовничих місць, які приваблюють туристів не лише з України, а й з-за кордону.

Депутат переконаний, що розвиток туристичної галузі дасть поштовх для розвитку суміжних сфер економіки.

«Туристична галузь як локомотив тягне за собою інші галузі: готельне господарство, сферу харчування, транспорту, надання послуг. Це те, що може мотивувати розвиток інших сфер бізнесу, може дати громадам джерела наповнення їхніх бюджетів. Це великий ресурс, який вони тільки сьогодні почнуть вчитися використовувати», – сказав Володимир Гевко.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш висловив сподівання, що Тернопілля незабаром зможе стати туристичною меккою України. Тут перебуває близько третини всіх замків України. Частина з них потребують реставрації – зробити це допоможе президентська програма «Велика реставрація».

«Тернопільщина – це той край, який був завжди недооцінений в рамках туристичної галузі. Нас сприймали завжди як аграрну область. Насправді це не так, ми маємо, що показати і в культурній спадщині, і в історичній галузі. Важливо, що люди, які проїдуть по замках Тернопілля, по печерах, відвідають гору Бона, багато інших пам’яток – зможуть з впевненістю сказати, що Тернопіль – це туристична мекка», – наголошує голова Тернопільської обласної державної адміністрації.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy