Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки» стало простіше

  • 741
Отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки» стало простіше

Щоб громадяни й надалі мали доступ до життєво необхідних препаратів, процедуру їх отримання за програмою «Доступні ліки» максимально спростили.

Про це повідомив очільник Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

«Отримати медпрепарати за програмою «Доступні ліки» можна як за електронним, так і за паперовим рецептом. Для цього потрібно звернутись до сімейного лікаря, незалежно від наявності укладеної декларації з ним», – розповів він.

Пацієнти із цукровим діабетом, які мають рецепт, можуть отримати інсулін без доплати (це стосується всіх 47 препаратів інсуліну, які включені до Реєстру лікарських засобів). На час воєнного стану інсуліни виписуються щонайменше на місяць.

«Через те, що деяких препаратів інсуліну може не бути в наявності, лікарям дозволяється виписувати рецепти не на торгові назви, а вказати наступні дані: інсулін короткої чи середньої дії, аналог інсуліну ультракороткої дії, аналог інсуліну тривалої дії або комбіновані інсуліни», – додав Михайло Радуцький.

Рецепти пацієнту на «Доступні ліки» можуть виписувати сімейний лікар, терапевт, педіатр, на інсулін – лікарі за спеціальностями «Ендокринологія», «Дитяча ендокринологія» та лікарі, що надають первинну меддопомогу на основі призначення лікаря-ендокринолога, препарати для лікування розладів психіки та поведінки – лікарі за спеціальностями «Психіатрія», «Дитяча психіатрія», для лікування епілепсії – лікарі за спеціальностями «Психіатрія», «Дитяча психіатрія», «Неврологія», «Дитяча неврологія».

Народний депутат також розповів, що аптеки, які відпускають ліки за програмою «Доступні ліки» та інсулін за договором з НСЗУ, приймають як паперові, так і електронні рецепти.

«Також важливо перед візитом до аптеки перевірити наявність ліків на сайті https://tabletki.ua/. Або зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 й уточнити в оператора адреси аптек, які працюють за програмою «Доступні ліки» у вашому населеному пункті», – додав він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy