Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Освітній парламентський комітет презентував велику реформу дошкільної освіти

  • 333
Освітній парламентський комітет презентував велику реформу дошкільної освіти

Народні депутати закінчили роботу над підготовкою до другого читання законопроєкту №8030, який запроваджує реформу дошкільної освіти, та готові винести його на розгляд парламенту найближчим часом.

Про це повідомив ініціатор законопроєкту, народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов.

«Ми врахували найкращий вітчизняний і світовий досвід, а також євроінтеграційні процеси. Головна ідея – кожна дитина повинна мати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей», – пояснив голова профільного підкомітету.

Зокрема йдеться про створення механізму для освітнього розвитку дитини від народження. Для цього в країні працюватимуть різноманітні дитячі садочки: ясла для дітей від 3-х місяців до 3-х років, мобільні дитячі садки для дітей з віддалених населених пунктів, сімейні садочки та низка інших.

«Однією з ключових новел є створення Центрів підтримки батьків. У кожній територіальній громаді має бути мінімум один такий центр. Вони надаватимуть батькам педагогічну та психологічну допомогу. Там можна буде отримати консультацію, пройти спеціалізовані курси та семінари, обмінятися досвідом з іншими батьками», – сказав Воронов.

Крім того, законопроєкт формує гідне ставлення до працівників дитячих садочків. Уперше на рівні закону фіксують:

✅ обов’язкову умову скороченого робочого часу;
✅ обов’язкову щорічну оплачувану відпустку в 56 днів;
✅ помірне педагогічне навантаження;
✅ можливість підвищень посадових окладів з боку громади.

Також під час обговорення законопроєкту Володимир Воронов презентував свою книгу «Україна з пелюшок. Новий погляд на ранній розвиток людського капіталу». Книга пояснює, для чого Україні потрібна велика реформа дошкільної освіти та яким чином вона допоможе забезпечити майбутній економічний розвиток країни. Скачати електронну версію книги можна тут.

«Ми багато працюємо у громадах та обговорюємо процеси відновлення і відбудови. І одне з головних питань, які постають у зв’язку з цим, є питання демографії та людського капіталу. Адже відбудова та майбутній розвиток України залежатиме від нашого найціннішого ресурсу – наших людей. Тому забезпечення якісного раннього розвитку дітей для нас надзвичайно важливе завдання, над яким ми працюємо», – зазначила голова політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy