Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Опитування Зе!Жінок: Майже 22% українців ставали жертвами домашнього насильства

  • 9770
Опитування Зе!Жінок: Майже 22% українців ставали жертвами домашнього насильства

21,9% респондентів, які взяли участь у всеукраїнському опитуванні руху «Зе!Жінки» в межах акції «16 днів проти насильства», ставали жертвами домашнього насильства з боку їхніх близьких.

Про це повідомила політична лідерка руху «Зе!Жінки», народна депутатка України Марина Бардіна під час презентації результатів опитування, яка відбулась 9 грудня під час панельної дискусії на тему «Україна без насильства».

«Такі опитування вкрай необхідні, адже вони допомагають бачити реальну ситуацію з домашнім насильством у країні та розуміти, в якому напрямку рухатися, щоб ефективно протидіяти йому на всіх рівнях. Ці результати ми зможемо використовувати для планування державних програм протидії насильству в подальшому», – зазначила Марина Бардіна.

Більшість респондентів (50,2%) вважає найрозповсюдженішою формою насильства психологічне. Зокрема прискіпливе ставлення до зовнішності партнера. Далі йдуть фізичне (37,4%), сексуальне (8,1%), економічне (4,3%) насильство.

29,7% опитаних зазначили, що випадки домашнього насильства траплялися у їхніх знайомих, 12,5% – у друзів, 11,4% траплялися з самим респондентом, 10,1% – були у сім’ї респондента. 36,3% опитаних сказали, що їм невідомі такі випадки.

У межах всеукраїнського опитування його організатори поцікавилися в українців, як ті діятимуть у випадку домашнього насильства над ними. 28,5% відповіли, що звернуться до правоохоронних органів, 24,3% – до спеціальних служб із протидії домашньому насильству. 17,5% респондентів зазначили, що звернуться за допомогою до родичів, 11,4% – до друзів і колег. 11,3% сказали, що нікому не розповіли б про таку ситуацію.

Усього участь в опитуванні взяли 4,9 тис. респондентів з усіх областей України. З них 44,3% – до 18 років. 12,5% – 19-25 років, 28,9% – 26-45 років, 14,3% – 45 і більше років.

Нагадаємо, вже 22 роки поспіль понад 100 країн світу відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цьогоріч в рамках всесвітньої інформаційної кампанії, яка тривала з 25 листопада до 10 грудня, учасниці руху «Зе!Жінки» реалізовували проєкт #ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства, який мав на меті роз’яснити суть цього негативного явища та надати «інструменти» для боротьби з ним.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy