Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Опитування, фотовиставки, інсталяції та покази фільму: підсумки акції «16 днів проти насильства» в Україні

  • 6268
  • 1
Опитування, фотовиставки, інсталяції та покази фільму: підсумки акції «16 днів проти насильства» в Україні

Вже 22 роки поспіль понад 100 країн світу відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цьогоріч в межах всесвітньої інформаційної кампанії, яка тривала з 25 листопада до 10 грудня, учасниці руху «Зе!Жінки» реалізовували проєкт #ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства, який мав на меті роз’яснити суть цього негативного явища та надати «інструменти» для боротьби з ним.

«За ці 16 днів разом з учасниками та учасницями нашого руху нам вдалося провести справді масштабний проєкт. В межах акції ми провели всеукраїнське опитування щодо визначення рівня обізнаності населення у питанні протидії домашньому насильству. Долучитися до проходження можна було за посиланням через QR-код, який розмістили на інформаційних кубах у 94 локаціях по всій території України. За фінальними даними, участь в опитуванні взяли майже 5,5 тис. українців», – розповіла політична лідерка руху «Зе!Жінки», народна депутатка від «Слуги Народу» Марина Бардіна.

За її словами, 21,6% респондентів, які взяли участь у всеукраїнському опитуванні руху «Зе!Жінки», ставали жертвами домашнього насильства з боку їхніх близьких. А більшість респондентів (50,3%) вважає найрозповсюдженішою формою насильства саме психологічне, зокрема прискіпливе ставлення до зовнішності партнера. Далі йдуть фізичне (37,2%), сексуальне (8,4%) та економічне (4,1%) насильство.

29% опитаних зазначили, що випадки домашнього насильства траплялися у їхніх знайомих, 12,7% – у друзів, 11,1% траплялися з самим респондентом та 10,2% – були у сім’ї респондента. 37% опитаних сказали, що їм не відомі такі випадки.

«Крім того, учасниці руху «Зе!Жінки» з Івано-Франківської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Львівської та Чернігівської областей підготували соціальні ролики на тему протидії домашньому насильству. Переглянути їх можна на нашій сторінці у фейсбуці чи на сайті. Також лідерки ініціювали створення просвітницьких матеріалів для молоді та провели 312 просвітницьких заходів у 15 областях країни. Усі матеріали знаходяться у відкритому доступі, тому скористатися ними можуть усі охочі», – зазначила Марина Бардіна.

Як повідомила народна депутатка, лідерки руху «Зе!Жінки» протягом акції сприяли проведенню резонансної виставки «Річ у тім 2.0», яка присвячена проблемі домашнього насильства. Завдяки цьому виставку відкрили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Загалом експозиції побачили у 18 областях: у 15 містах обласного значення та 13 районних центрах – залучено було 30 локацій по всій Україні.

Учасниці руху «Зе!Жінки» також сприяли показу документального фільму «Розірви коло» у Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях. Загалом відбулося 32 покази фільму у 21 області.

Протидія усім проявам насильства та захист прав жінок – є одними з ключових напрямів роботи руху «Зе!Жінки» в межах програми «Партнерства Біарріц». Тому лідерки руху в усіх областях України навіть після завершення проєкту #ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства продовжать виступати контактними особами у питаннях протидії насильства – до них завжди можна буде звернутися по допомогу.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Данило
Данило
2 роки тому

👏💚

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy