Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Опозиція блокує ухвалення законопроєктів для співробітництва з МВФ – Давид Арахамія

  • 5006
Опозиція блокує ухвалення законопроєктів для співробітництва з МВФ – Давид Арахамія

Голова фракції політичної партії «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що «поправочний спам» опозиції блокує ухвалення законопроєктів, необхідних для подальшої співпраці з МВФ.

«До 1 липня парламент має ухвалити пакет законів, необхідних для отримання чергового траншу від МВФ цього року, загалом це 10 законопроєктів. Але опозиція гальмує їхнє ухвалення «поправочним спамом», навіть розуміючи, що ці закони потрібні для економіки країни», – наголосив очільник фракції.

За його словами, мова йде про реформи, потрібні незалежно від того, чи співпрацюватиме Україна з МВФ, чи ні. Це закони, необхідні для розвитку державних інститутів, верховенства права, забезпечення нормальної правової та фінансової атмосфери у країні.

«Ці закони повністю співпадають із цілями нашої команди: будувати сучасні, прозорі відносини в економіці, суспільстві, державному управлінні. Всі ці проєкти внесені Президентом, урядом або монобільшістю «Слуги Народу». Більшість із законопроєктів ухвалена в першому читанні. Але опозиція внесла до них понад 3 тис. поправок, це значно ускладнить процес ухвалення. А часу обмаль – маємо встигнути за два тижні роботи Верховної Ради в пленарному режимі», – констатує Арахамія.

Таку позицію опонентів він пояснює звичкою старих політиків імітувати реформи, а не впроваджувати реальні зміни. Водночас, у кожного в опозиції можуть бути свої причини.

«Хтось не хоче поліпшення виконання рішення судів, хтось просто не хоче, щоб важливі для України законопроєкти були ухвалені не за їхньої влади. Але є одна спільна риса: старі політики роблять все, аби блокувати справжні реформи, бо вони звикли їх імітувати для прикриття корупції», – вважає голова фракції «Слуга Народу».

Також очільник фракції «Слуга Народу» не виключає, що «поправочний спам» є відповіддю олігархічних груп на реєстрацію у парламенті закону про олігархів, який зачіпає інтереси багатьох людей як у бізнесі, так і у парламенті.

«Всі ж бачили першу реакцію на цей закон – впливові політичні діячі наввипередки почали несамовито дискредитувати намагання Президента позбавити Україну олігархічного впливу. І я не виключаю, що тисячі поправок до необхідних країні законопроєктів – це своєрідна відповідь на таку ініціативу», – вважає Арахамія.

Він наголошує, що на осінь припадають найбільші цього року виплати за раніше виданими кредитами – 102 млрд грн. З резервами у 30 млрд доларів Україна забезпечить ці виплати, але країні буде значно складніше минути кризовий рік і створити умови для економічного зростання наступного року.

«Звісно, спам буде подоланий – як це було під час ухвалення законопроєкту про земельну реформу, банківського закону, закону про передачу земель громадам та електронні торги. Але в даному випадку часу обмаль», – наголошує Арахамія.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy