Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Ольга Василевська-Смаглюк розповіла, які зміни очікують на ринок споживчого кредитування

  • 304
Ольга Василевська-Смаглюк розповіла, які зміни очікують на ринок споживчого кредитування

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №9422, за яким шалені відсотки, приховані штрафні санкції, безкінечні автопролонгації договорів у питанні споживчого мікрокредитування стануть заборонені. А максимальна денна процентна ставка за кредитом становитиме 1% (це в 3,5 раза менше, ніж більшість сьогоднішніх ставок).

Про це розповіла народна депутатка «Слуги Народу», ініціатор документа Ольга Василевська-Смаглюк.

«Держава припинила стояти осторонь проблеми фінансово вразливих верств населення. Відтепер максимальна денна процентна ставка за кредитом становитиме 1%. До такого максимального рівня ринок спускатиметься поступово: перші 4 місяці (120 днів) з дня набрання чинності Законом максимальна ставка буде 2,5% в день; наступні 4 місяці (120 днів) – максимальна ставка має бути 1,5% в день; з 241 дня після підписання Закону і надалі максимальна ставка має бути не більше 1%», – повідомила вона і додала, що якщо Нацбанк виявить порушення цієї вимоги, кредитора оштрафують.

Усі платежі, як би кредитор не вирішив їх називати, які він планує отримати з клієнта, мають бути завчасно відомі клієнту, прораховані і показані клієнту. Все, що договір не зазначав на момент укладення, боржник сплачувати не повинен, наголосила Ольга Василевська-Смаглюк.

Автопролонгації споживчих кредитів будуть заборонені, клієнт повинен буде щоразу підписувати додаткову угоду для продовження кредитного договору.

«Давати в борг людям із залежністю від азартних ігор, які беруть в борг, щоб пограти, буде заборонено. Ми прописали окрему процедуру, за якою рідні тих, хто набирається кредитів, щоб пограти, зможуть звернутися до КРАІЛ/суду із заявою, де повідомити про те, що людина позичає для цілей гри і тоді держава внесе відповідну відмітку про такий факт в реєстр, який веде КРАІЛ. Усі кредитори в країні, перш ніж видати кредит, повинні будуть пересвідчитись, що відмітки в реєстрі щодо особи немає, а якщо відмітка буде, то не видавати кредит (за порушення цієї заборони кредитора оштрафують). Тому якщо для вашої сім’ї близька проблема оформлення кредитів кимось з ваших рідних на ігри в казино, на гральних автоматах чи ставки букмекерам, зверніться до КРАІЛ, і пройдіть процедуру внесення відомостей про це в реєстр – більше кредитів вашому рідному не даватимуть», – зауважила народна депутатка.

Також заборонена буде оманлива реклама кредитів. Національний банк слідкуватиме за тим, щоб уся інформація, що наведена в рекламі кредиту, відповідала дійсності.

У законопроєкті передбачено, що відомості про всі видані кредити передаватимуться до бюро кредитних історій. Так, кредитори бачитимуть, наскільки закредитованим є позичальник, та чи зможе він повернути кредит.

«Усім кредиторам потрібно буде перевіряти кредитоспроможність осіб, які просять у борг. Зараз існують випадки, коли кредитори роблять це формально, видаючи кредити тим, хто від початку не здатний їх повернути, сподіваючись на повернення кредитів згодом через жорсткі дії пов’язаних з ними колекторських фірм. Якщо Нацбанк бачитиме продовження цієї практики, вони запровадять додаткові вимоги до оцінки кредитоспроможності і каратимуть за їх невиконання», – сказала Ольга Василевська-Смаглюк.

Окрім того, у проєкті прописані дуже високі штрафи за порушення вимог кредиторами.

«Це наш з регулятором свідомий вибір. Щоб оплата порушення не стала частиною бізнес-витрат, яку можна собі дозволити. До того ж, за новими договорами про споживчий кредит, які будуть укладені після набрання чинності цим Законом, будуть повернені штрафи і пені. Це зроблено для того, аби відповідально ставилися до кредитування обидві сторони – кредитор та позичальник», – підсумувала представниця «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy