Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Ольга Василевська-Смаглюк про переговори у Стамбулі: ми не поступилися жодним принципом

  • 870
Ольга Василевська-Смаглюк про переговори у Стамбулі: ми не поступилися жодним принципом

Головна пропозиція, яку озвучила українська делегація під час переговорів з російською стороною у Стамбулі – це договір про гарантії безпеки. Про це заявила народна депутатка від фракції “Слуга Народу” Ольга Василевська-Смаглюк.

“Україні потрібні колективні гарантії безпеки з боку провідних країн з найпотужнішими арміями – США, Франції, Німеччини, Туреччини, Польщі, Ізраілю. На відміну від Будапештського меморандуму ці гарантії забезпечать таку ж реакцію держав-гарантів, як і стаття 5 Вашингтонського договору про заснування НАТО”, – пояснила Василевська-Смаглюк.

Депутатка зазначила, що обговорення цієї теми свідчить про посилення нашої позиції, і те, що росія бере її до уваги, є проявом нашого успіху в обороні держави.

За словами Василевської-Смаглюк, у разі підписання договору про гарантії безпеки в обмін на нейтральний, безʼядерний та позаблоковий статус, його винесуть на Всеукраїнський референдум, оскільки це найбільш швидкий та легітимний спосіб його затвердити.

Головна умова – до моменту початку процедури референдуму всі російські війська мають залишити територію України, інакше референдум не може бути визнаним. Договір мають ратифікувати парламенти країн-гарантів, а згодом і парламент України.

“Ми не поступилися своїми принципами, водночас таке рішення набагато ефективніше з точки зору гарантій безпеки, ніж неясна перспектива вступу до НАТО, яку маємо сьогодні”, – констатувала депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy