Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Ольга Василевська-Смаглюк: Колекторам заборонять турбувати військових та членів їхніх родин

  • 443
Ольга Василевська-Смаглюк: Колекторам заборонять турбувати військових та членів їхніх родин

Колекторським компаніям заборонять дзвонити та приходити до військових та членів їхніх родин під час воєнного стану та через пів року після його завершення.

Про це розповіла одна з ініціаторок відповідного законопроекту №7414, народна депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк.

Вона пояснила, що Національний банк України, який здійснює нагляд за колекторськими компаніями, отримує скарги від військовослужбовців про те, що їм дзвонять колектори щодо повернення заборгованостей.

«Ніхто не має відволікати наших військових від їх основних обов’язків – захисту нашої батьківщини. Саме тому ми вирішили запропонувати механізм, за яким колекторам заборонено турбувати військових. Це не скасовує власне заборгованість, але відтермінує можливість взаємодії колектора з позичальником», – пояснила народна депутатка.

За проєктом закону, колекторам не потрібно надавати жодних підтверджуючих документів про УБД, служить позичальник чи ні, чи мав поранення. І тому це може спричинити певні зловживання з боку невійськових людей.

«Ми вирішили до другого читання напрацювати з Генштабом механізм підтвердження статусу військового у боржника, але так щоб не надавати особисті дані колекторам. Не можна буде просто сфотографувати військовий квиток – колектори не мають знати, хто і де служить. Ми хочемо зберегти таємницю військової служби. Бойовий підрозділ, наприклад, може видавати довідку про те, що особа перебуває чи перебувала на військовій службі. Це дозволить військовим виконувати обов’язки, та зніме напругу, яка зараз є», – підсумувала Ольга Василевська-Смаглюк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy