Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Ольга Совгиря: Перша вимога членства України в ЄС – реформа Конституційного Суду

  • 621
Ольга Совгиря: Перша вимога членства України в ЄС – реформа Конституційного Суду

Незважаючи на війну, парламент і органи державної влади працюють над тим, щоб вдосконалювати Конституцію України та розробляти концепцію того, як вигладатиме Конституція після нашої перемоги. Зокрема – йдеться про реформу Конституційного Суду, яка є першою вимогою для повноцінного членства України в ЄС.

Про це в ефірі телемарафону повідомила представниця Верховної Ради в Конституційному Суді, народна депутатка від «Слуги Народу» Ольга Совгиря.

«Ми вважаємо, що реформа Конституційного Суду має бути ґрунтовною, фундаментальною і послідовною. А така реформа можлива саме з внесенням змін до Конституції. На жаль, під час війни Конституція забороняє вносити такі зміни, але ми маємо бути готові одразу після перемоги ці зміни внести і презентувати. Таким чином оновити діяльність органу державної влади, який має забезпечувати реалізацію, захист конституційних прав та свобод і баланс між гілками влади», – наголосила вона.

Ольга Совгиря очолює робочу групу, котра опікується розробкою змін до Конституції в частині статусу Конституційного суду України. Вже за кілька тижнів може бути презентована загальна концепція реформи.

«Що саме має бути змінено? Венеційська комісія та інші міжнародні інституції неоднарозово нам вказували на проблеми з формуванням складу КС. Обговрюємо питання щодо того, які органи мають бути задіяні при формуванні складу КС. Також є проблема, що звільнити суддю КС може тільки сам КС. Спираючись на передову Європейську практику і позицію Венеційської комісії, вважаємо, що це питання має бути інакше врегульоване в Конституції», – пояснила вона.

Крім того, реформа має зробити дисциплінарну відповідальність суддів Конституційного Суду реально працюючим механізмом, а не декларацією, як це на сьогодні є в Конституції.

«Нам під силу пройти цей процес достатньо швидко. Не зупиняємо роботу ні на хвилину, навіть під час війни. Політична воля є, підтримка експертів є», – наголосила Ольга Совгиря.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy