Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олену Шуляк обрали головою партії «Слуга Народу» на другий термін 

 • 1034
Олену Шуляк обрали головою партії «Слуга Народу» на другий термін 

14 грудня під час чергового з’їзду політичної партії “Слуга Народу” члени політичної сили своїм голосуванням продовжили повноваження Олени Шуляк, яка з листопада 2021-го року займала посаду голови партії. Повноваження Олени Шуляк, яка є депутатом Верховної Ради України, а також головою парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування продовжили на термін у наступні 2 роки.

Аналізуючи роботу партії “Слуга Народу” за останні 2 роки, Олена Шуляк відзначила роботу членів політичної сили, яка стосується масштабної допомоги ЗСУ та ВПО. Зокрема, члени  партії зі всієї України доставили українським захисникам 2 700 автівок, тисячі одиниць техніки (дрони, тепловізори тощо), 72 тисячі одиниць військової амуніції, 138 тисяч медичних наборів.

Також члени партії допомогли з житлом, освітою, працевлаштуванням та необхідними речами близько півмільйона переселенцям. Очільниця партії також наголосила, що завдяки зекономленим 130 мільйонам гривень бюджетних коштів, партії “Слуга Народу” вдалося перерахувати їх на протитанкові ракетні комплекси “Стугна П”. Вона також анонсувала чергове засідання Політичної ради партії, на якому буде ухвалено рішення про передачу зекономлених партією в 2023 році коштів.  

Окрім цього, Шуляк зазначила, що через повномасштабну війну частині партійних офісів довелося релокуватися на безпечні території, підконтрольні Україні. Загалом,станом на 2023-й рік партія налічує 161  працюючий партійних офіс. Шуляк зазначила, що нині політична сила, окрім депутатів парламенту від СН,  об’єднує:

 • 6305 місцевих депутатів;
 • 11 голів обласних рад;
 • 219 голів громад;
 • 88 секретарів міських рад;
 • 976 старост.

Важливо, що серед представлених політичною силою депутатів на всіх рівнях 355 депутатів-військових та 131 – військові медики.

Незважаючи на повномасштабну війну, за словами Олени Шуляк, партія “Слуга Народу” єдина в Україні, яка подала до НАЗК фінансову звітність за 2020-й рік і готова надати звіти за 2021, 2022, коли буде надана технічна можливість. Окрім цього, політична сила здійснила аудит та пройшла перевірку Рахункової палати. Для партійців політична сила “Слуга Народу” запровадила  “Великий звіт” – обов’язкову процедуру відповідальності перед виборцями. Так, за 2021-й рік у своїх осередках прозвітував 4706 депутатів та 126 голів громад, а у 2022-му — 3762 та 82 відповідно. Великий звіт триває і у 2023-му.

Олена Шуляк також закцентувала увагу на тому, що попри повномасштабну війну партія повинна не відходити від власних цінностей та працювати над помилками.

“Звіти не єдине, де “Слуга Народу” не словом, а ділом має показувати, що готова бути чесною партією. За останні 2 роки ми запровадили імперативний мандат: 24 депутатів відкликано , ще до 13-тьох запущена процедура відкликання. Ми створили дисциплінарну комісію, яка розглядає дисциплінарні провадження – реагує на порушення, інформацію про які надійшла зі звернень, повідомлень, інформації з медіа. Робота цієї комісії має активно проводитися далі, а рішення щодо людей, які знівельовують очікування та вимоги суспільства та нашої політичної сили, прийматися миттєво і безкомпромісно”, – наголосила вона.

Разом із цим, Олена Шуляк окреслила подальші плани роботи партії “Слуга Народу”, наголосивши, що разом з активним партійним будівництвом, розширенням регіональних проектів та партійних рухів “ЗеЖінки” та “ЗеМолодіжка”, продовженням створення кадрового резерву партійців, курс має бути спрямований на перемогу, євроінтеграцію, антикорупцію та очищення, а також відновлення.

“Першочерговим завданням для нас усіх є перемога і мир. Це те, над чим зараз в режимі 24/7 працює і президент, і дипломати, і вся наша команда. Заради цього ми невпинно посилюємо сектор безпеки і оборони, заради цього ми добиваємося постачання танків, далекобійних ракет, винищувачів – і союзники йдуть нам назустріч. Хоча на це йде багато зусиль. Тому кожен без винятку у нашій команді повинен робити все, що наближає країну до перемоги і звітуватися щодо своїх дій”, – наголосила Шуляк.

Другий напрям роботи, який окреслила очільниця партії – докорінне очищення влади. 

“Маємо подолати корупцію як системне явище. І воєнний час – найкращий час для цього. По всій країні йдуть обшуки і арешти, розслідуються кримінальні справи стосовно чиновників, посадовців, народних депутатів, керівників державних підприємств. Це не разова кампанія. Ми системно створюємо законодавчі умови для боротьби із корупцією, прибираємо перепони на шляху роботи антикорупційних органів. І зараз ці законодавчі зміни, нормативні зміни дають ефект: антикорупційна система працює, вона не робить виключення для тих, хто зараз на посадах чи з мандатом. І для тих, хто в опозиції. Вона торкнеться кожного, хто вважає, що можна жити за старими неписаними правилами корупції і брехні”, – зауважила Шуляк, наголосивши, що партія в цьому плані не виняток – і всі факти щодо підозр в корупції обов’язково мають розслідуватися відповідними органами,  “Слуга Народу” повинна на це миттєво реагувати, а кожен партієць – робити відповідні висновки.

Третій напрямок, в якому має активно працювати партія, – європейська інтеграція. Адже за словами Олени Шуляк, кандидатство – далеко не кінцева мета. “Ми маємо намір добиватися повноправного членства у ЄС”, – зазначила голова партії, наголосивши на необхідності посилювати міжнародне співробітництво політичної сили з міжнародними партнерами, зокрема з альянсом лібералів та демократів за Європу (ALDE), до якої входить “Слуга Народу”, і яка налічує 76 партій зі 41 країни ЄС. Олена Шуляк також анонсувала відкриття євроінтеграційних офісів в осередках, які спільно з міжнародними партнерами будуть напрацьовувати європейські стандарти політики та навчати українців, формуючи кадровий резерв європейських професіоналів різного рівня та спрямування.

Ще один пріоритетний напрямок діяльності партії – відновлення. Завдання держави – максимальне залучення громад до цього процесу.

“Відновлення включає в себе відбудову, але відбудовою не обмежується. Ми повинні не просто відбудувати будинки, дороги, мости, аеропорти, залізничні колії, які були пошкоджені внаслідок російської агресії. Відновлення стосується і економіки, і міського середовища, і відносин у суспільстві”, – зазначила Олена Шуляк, наголосивши, що першочерговим завданням партійних осередків на місцях – долучатися і залучити громадян до створення Програм комплексного відновлення, які формуватимуть подальший вектор розвитку і відновленню громад. Шуляк запевнила, що на сьогодні парламент уже забезпечив громади відповідними інструментами для цього і продовжує роботу в цьому напрямі. Також впродовж останнього часу кожен з партійних осередків аналізував проблеми та виклики на своїх територіях. Відповідно до цих даних, спільно з громадами та представниками бізнесу, партійний актив повинен напрацювати стратегічне плануванням в громадах, яке допоможе подолати всі виклики.

Шуляк наголосила і на необхідності залучати до відновлення країни міжнародних партнерів і донорів, як це, наприклад, зробив осередок “Слуги Народу” на Житомирщині. Там, за словами Шуляк, завдяки залучення уряду Естонії вже сформований список об’єктів інфраструктури, які відновлюватиме Естонська Республіка. І робота вже розпочалася – у прикордонному селі Овруч естонські колеги вже профінансували будівництво дитячого садочка, який уже приймає малечу.

“Всі наші сили повинні бути спрямовані на перемогу і відновлення на всіх рівнях – від центрального до найменшої територіальної громади. В Україні не має бути місця проявам корупційного минулого. Наш курс має бути сучасним, прозорим, контрольованим та європейським. І відповідальність за це несе кожен із нас”, – підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

 • Facebook
 • Twitter
 • Telegram
 • WhatsApp
 • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy