Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Жук: У Запоріжжі всі об’єдналися, щоб перемогти

  • 7143
Олена Жук: У Запоріжжі всі об’єдналися, щоб перемогти

У скрутних умовах воєнного стану люди підтримують роботу критичної інфраструктури та налагоджують гуманітарну допомогу постраждалим від російської агресії. Про це розповіла голова Запорізької обласної ради, представниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Жук.

Яка зараз ситуація у Запоріжжі та області?

У місті все порівняно добре. Підприємства критичної інфраструктури працюють у штатному режимі, продуктами місто забезпечене. Але, на жаль, цього не можна сказати про Запорізьку область. 

Зараз критичний гуманітарний стан у Василівці та низці інших населених пунктів, які кілька діб знаходяться під обстрілами без води та електроенергії. Ворог кілька днів не давав гуманітарний коридор.

Ми маємо величезну надію, що після евакуації людей із Маріуполя до Запоріжжя, наступною буде Василівка. Ми готуємося до цього і готові приймати людей із Мелітополя, Бердянська та інших населених пунктів Запорізької області.

За вашою оцінкою, скільки загалом людей потребує евакуації?

Важко підрахувати точно, ситуація змінюється кожні 10–15 хвилин. За нашими приблизними підрахунками станом на сьогодні можемо говорити про 200 тис. людей.

Що зараз відбувається на Запорізькій АЕС?

Зараз там спокійно, станція працює у штатному режимі, а Запорізька обласна військова адміністрація раз на добу надає інформацію про радіаційний фон у всій області. Він абсолютно нормальний, позаштатних ситуацій немає.

Але треба розуміти, що це не тому, що ворог поводить себе коректно, а завдяки жителям Енергодару та працівникам станції, які працюють без змін і ротації. Тільки через їхній професіоналізм ситуація залишається контрольованою.

Які настрої в місті та в області? Чи вдалося організувати гуманітарну допомогу тим, хто її потребує?

Війна об’єднала всіх людей. У нас професори, викладачі, політики разом носять пісок, щоб будувати оборонні споруди, годують хлопців із тероборони. Ми всі об’єдналися для того, щоб перемогти.

Як керівник Запорізької обласної ради я спілкуюся зі всіма політичними силами. У нас 7 фракцій, і зараз усі підтримують один одного, всі працюють та збирають нереальну кількість гуманітарної допомоги.

З першого дня війни я майже цілодобово перебуваю в будівлі Запорізької обласної ради і фактично працюю керівником Червоного Хреста в області. Працюю з міжнародними організаціями з Фінляндії та Естонії. Ми отримуємо величезну кількість допомоги – це контейнери з медикаментами, дитячим харчуванням, одягом, устаткуванням для дитячих медклінік. Намагаємося, щоб найбільше гуманітарної допомоги отримували саме діти, бо вони зараз найбільш незахищені.

Якій інформації довіряють мешканці області та звідки її беруть?

На щастя, жителі області вже навчилися розрізняти фейки та не перепощувати інформацію із сумнівних телеграм-каналів. Ми кожного дня повторюємо – є декілька джерел, яким можна довіряти. Це звернення Президента Володимира Зеленського, офіційні сайти ЗСУ та СБУ, офіційна сторінка голови облради та голови військової обладміністрації. Також ми всі користуємося офіційною сторінкою в.о. мера Запоріжжя Анатолія Куртєва. Все інше потрібно перепровіряти.

З огляду на ваш досвід роботи під час війни, що порадите своїм колегам з інших міст та областей і що їм побажаєте?

Насамперед бажаю сили та відваги. Як керівники ми маємо кожного дня працювати та бути на зв’язку у режимі 24/7. Зараз потрібен холодний розум і максимальна зосередженість на проблемах мешканців громад, інтереси яких ви представляєте. Ви маєте бути на робочих місцях кожного дня й турбуватися про людей.

З нами правда! Все буде добре!

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy