Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Жорстко посилюємо відповідальність за незаконне будівництво

  • 10576
Олена Шуляк: Жорстко посилюємо відповідальність за незаконне будівництво

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №5877 про посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності. Він є заключним у реформі містобудування і пропонує притягати порушників до кримінальної відповідальності.

Про це розповіла співавторка законопроєкту, очільниця партії «Слуга Народу» і голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у містобудуванні Олена Шуляк.

«Без цього законопроєкта реформа не відбудеться як така, адже він про відповідальність за порушення. Це заключний і надважливий аспект реалізації реформи, під час якої ми намагаємося назавжди знищити такі поняття як ДАБІ, чиновники-хабарники, схеми у містобудуванні. Бо все це виснажило нашу країну і призвело до браку адекватної інфраструктури у містах, десятків тисяч ошуканих інвесторів в житлову нерухомість, руйнації об’єктів, незаконних забудов, знищення історико-культурних пам’яток», – наголосила Олена Шуляк.

Законопроєкт №5877 посилює відповідальність за незаконне захоплення земель історико-культурного призначення, за самовільне будівництво, яке ведеться з порушенням цільового призначення земельної ділянки.

За незаконне будівництво, що створило небезпеку чи призвело до тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення, пропонується карати позбавленням волі терміном від трьох до п’яти років.

«Законопроєкт №5877 також передбачає тимчасовий арешт об’єктів незаконного будівництва. Ми розуміємо, що ця норма є дискусійною, тому між першим і другим читанням будемо проводити широкі консультації та доопрацьовувати з юристами», – повідомила Олена Шуляк.

Очільниця «Слуги Народу» також додала, що законопроєкт вдосконалює норми про відповідальність за підроблення документів, печаток, штампів, бланків чи їхній збут. Внесення документів до електронних інформаційних систем, завідомо неправдивих або сфальсифікованих відомостей каратиметься обмеженням волі терміном до трьох років.

«Україна ще ніколи не мала таких важелів для боротьби з корупцією та незаконним будівництвом. Ми розробили максимально жорсткий законопроєкт для нинішніх будівельних реалій, адже з впровадженням цифровізації та грамотного контролю і нагляду має бути й висока відповідальність», – підсумувала вона.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy