Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: «Зелене світло» - розвитку економіки України

  • 6976
Олена Шуляк: «Зелене світло» - розвитку економіки України

Складні часи вимагають радикальних рішень. Особливо в економічній сфері. Президент України закликав Верховну Раду, Уряд та Національний банк зробити потужні і безпрецедентні кроки для того, щоб наша економіка в умовах війни запрацювала на повну, а післявоєнне відновлення країни проходило стрімко і ефективно.

Що це за кроки?

Перше – гарантування 100% банківських вкладів українців у всіх українських банках. Щоб люди не втратили гроші і не боялися їх втратити за жодних обставин.

Друге – розширення можливостей для кредитування підприємств на базі програми «5-7-9%». На час воєнного стану плюс місяц після війни Президент пропонує кредитувати бізнес під 0% річних, далі – за мінімальною ставкою у 5%. Загальний обсяг кредиту – до 60 мільйонів.

Третє – тотальна дерегуляція: з 600 дозволів і ліцензій обовʼязковими залишаться 20 – таких, яких не можна скасувати (наприклад, операції з ядерними відходами).

«Для абсолютної більшості бізнесів в Україні діятиме декларативний принцип: оголосив про початок діяльності – і вільно працюєш», – сказав Президент.

Разом із вже ухваленими законами і рішеннями – щодо застосування спрощеної системи оподаткування, зменшення податків на пальне, добровільний принцип сплати податків ФОПами ці, без перебільшення кардинальні реформи дадуть потужний стимул розвитку економіки України навіть під час війни.

Фактично, держава вмикає на економічному світлофорі безумовне зелене світло. Вона дає чіткий сигнал бізнесу: ми – партнери і бойові побратими. Держава робить все можливе і навіть більше, щоб бізнес міг працювати та розвиватися в Україні. Завдання бізнесу сьогодні – втримати економіку, виробляти товари та послуги, підтримувати фронт, давати людям роботу.

Сьогодні ніхто не може сказати у всіх деталях, якою буде модель державного регулювання економіки після війни. Але цими сміливими і радикальними рішеннями, ухваленими в складні часи, ми закладаємо основу нового економічного порядку в Україні – дружнього до бізнесу, до підприємців і працівників – до тих, хто щоденно створює економічну міць України. Абсолютного повернення до довоєнного стану не буде.

Дерегуляція і державна підтримка сьогодні дає підприємцям можливість працювати чесно і без зайвих бар’єрів, отримуючи прибуток і створюючи робочі місця. Натомість, з практики бізнесу мають бути нещадно викреслені всі намагання скористатися ситуацією і заробити на людському горі – наприклад, через надмірне і різке підвищення цін. Маємо зрозуміти: всі ми – в одному човнику. Війна – не той час, коли одні можуть отримувати зиск за рахунок інших.

Економічний фронт – не менш важливий за військовий. Кожна гривня, зароблена сьогодні в економіці – потужний удар по ворогу. Тому я закликаю своїх колег – народних депутатів, а також керівництво Національного банку та Уряду якнайшвидше відповісти на заклик президента конкретними рішеннями, втіленими у законах і підзаконних актах. Сьогодні кожна хвилина часу – на вагу золота. Кожне правильне рішення зміцнює країну, яка веде потужний спротив нелюдській агресії Росії.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy