Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк закликала громади розробляти програми комплексного відновлення та проводити публічні консультації

  • 151
Олена Шуляк закликала громади розробляти програми комплексного відновлення та проводити публічні консультації

Голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк закликала громади працювати над програмами комплексного відновлення, які потрібні, зокрема, для отримання коштів від міжнародних партнерів.

Про це вона заявила на Форумі регіональних лідерів Кіровоградщини.

«До 2027 року напряму наші громади отримають близько 1 млрд євро на різні проєкти, пов’язані з відновленням. Ці гроші не будуть надаватися просто так. Дуже важливо, щоб громади вже сьогодні мали якісне планування, мали розуміння, як та чи інша громада буде далі розвиватися», – пояснила очільниця партії.

Олена Шуляк зауважила, що Кіровоградщина є однією з перших областей України, влада якої працює над програмою комплексного відновлення, і висловила надію, що обласна програма знайде своє відображення на рівні кожної громади регіону.

«Кожна громада має планувати й аналізувати: що буде з економікою громади, що буде з демографією, з екологію, де відкриваються нові потенціали, чи є можливість відкриття індустріального парку, якими є перспективи державно-приватного партнерства», – сказала голова партії.

Вона також зазначила, що програма комплексного відновлення має обов’язково обговорюватися з жителями громади.

«Нам потрібне інклюзивне відновлення, а це означає, що до його обговорення треба долучати молодь, жінок, людей з інвалідністю, національні меншини та інші соціальні групи», – пояснила Олена Шуляк.

Вона нагадала, що цього тижня Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про публічні консультації», якого українська громадськість та міжнародні партнери чекали понад 10 років. І хоча документ почне діяти лише після закінчення воєнного стану, органи місцевої влади можуть проводити такі консультації вже зараз.

«Законопроєкт є одним з індикаторів програми Ukraine Facility, яка передбачає виділення 50 млрд євро до 2027 року. Тому цим законопроєктом ми почали і виконувати індикатори для отримання коштів міжнародних партнерів, і взагалі показувати, що публічні консультації стануть основою політики. Особливо на рівні органів місцевого самоврядування, коли будуть ухвалюватися рішення, що стосуються процесу відновлення», – сказала очільниця партії.

Олена Шуляк також закликала молодь активно брати участь в житті своїх громад. Адже нещодавно ухвалений парламентом законопроєкт №7283 дає таку можливість українцям віком від 14 років.

«Розуміючи, наскільки у нас активне молодіжне крило ЗеМолодіжка, дуже б хотілося, щоб всі наші прихильники максимально знали, яким чином можна користуватися цим законом, щоб впливати на ухвалення рішень на місцевому рівні», – сказала вона.

Також очільниця партії подякувала місцевій команді «Слуги Народу» за активну позицію в розвитку ветеранського спорту, зокрема проєкту «Сильні України».

«Наша мета – показати, що найкраща реабілітація для наших ветеранів – це спорт. Він допомагає ветеранам спілкуватися, знаходити однодумців, підтримувати одне одного», – зауважила Олена Шуляк.

Вона також привітала ветерана, призера змагань «Сильні України» Михайла Дроботенка з вступом до лав партії «Слуга Народу».

«Я сподіваюсь, що ви станете тією людиною, яка на Кіровоградщині буде впливати на розроблення ветеранської політики. Тема ветеранів має звучати максимально голосно», – звернулася очільниця партії до Михайла Дроботенка.

Олена Шуляк також подякувала кіровоградській команді «Слуги Народу» за активну допомогу військовим та цивільним. Завдяки зусиллям місцевих депутатів та небайдужих мешканців, було передано понад 150 автівок для фронту, понад 300 тонн медикаментів військовим частинам, медзакладам та внутрішньо переміщеним особам, а також понад 2000 тепловізорів та дронів.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy