Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк закликала бізнес готувати рекомендації щодо законів, які змогли б полегшити його роботу

  • 444
Олена Шуляк закликала бізнес готувати рекомендації щодо законів, які змогли б полегшити його роботу

Парламент робитиме все, щоб бізнесу в Україні працювалось легше та ефективніше. Тому його представників закликали готувати та подавати свої рекомендації до законопроектів, які покращать роботу бізнесу і які Рада зможе розглянути вже на першому засіданні у 2023-му році.

Про це заявила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час конференції «Модернізація спрощеної системи оподаткування» за участі найбільшого в Україні об’єднання 104 провідних бізнес-асоціацій — Української Ради Бізнесу та директора Команди підтримки реформ Мінекономіки Дениса Шемякіна.

«Ми готові допомагати усіма можливими механізмами. Усередині січня в парламенті відбудуться засідання, але вже зараз бізнес може дати перелік законопроєктів, які можна буде розглянути. І в нас буде час попрацювати з профільними комітетами, з міністерствами з приводу певних змін», – сказала вона.

Олена Шуляк запропонувала проводити зустрічі з обговоренням конкретних проєктів щоквартально, аби усі сторони змогли донести свої напрацювання і разом з владою підготувати ефективні зміни для роботи бізнесу в умовах війни.

Під час зустрічі учасники, зокрема, обговорили топ-10 проблем бізнесу під час війни. Серед них – непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому рівні, відсутність достатнього капіталу, відсутність достатньої кількості платоспроможніх клієнтів на внутрішньому ринку, непередбачувані дії держави, що можуть погіршити стан бізнесу, недоступність кредитних коштів і грантових програм, високі податки та збори, перешкоди з боку регуляторних та фіскальних органів, демпінг конкурентів, зниження прибутковості на ринку, відсутність достатньої кількості кваліфікованих працівників.

«Важливо, що ми почули бізнес і готові вирішувати ці проблеми. Але робити це треба спільно і в постійному діалозі», – зауважила голова партії.

Окрім того, під час зустрічі підняли питання зміни моделі ринкового нагляду в Україні, переходу до ризикоорієнтованої моделі; повернення «спрощенки» до довоєнних параметрів – скасування єдиного податку 2%; світовий досвід застосування РРО та оптимальні моделі для України; надспрощений режим для самозайнятих – без реєстрації та звітів; підвищення оборотів для переходу на ПДВ для ФОП/ТОВ на загальну систему оподаткування; поширення спрощеного режиму трудових відносин не лише на воєнний час, а і на післявоєнний; інклюзивний діалог влади та малого й середнього бізнесу.

Нагадаємо, раніше Українська Рада Бізнесу підтримала проголосований Верховною Радою законопроект 5655 про реформу містобудування та закликала якнайшвидше реалізувати ініціативу, яка спрямована на цифровізацію та очищення від корупції будівельної сфери.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy