Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Загальна сума житлових сертифікатів єВідновлення сягнула 2 млрд гривень, а їх кількість за останній місяць збільшилась вдвічі

  • 273
Олена Шуляк: Загальна сума житлових сертифікатів єВідновлення сягнула 2 млрд гривень, а їх кількість за останній місяць збільшилась вдвічі

За програмою єВідновлення для власників житла, зруйновано внаслідок російського вторгнення, сформовано перші 1000 житлових сертифікатів, в обмін на які громадяни отримують нове житло.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її словами, кількість позитивних рішень по сертифікатах зростає дуже стрімко – наприклад, перші 500 були сформовані тільки 10 листопада. Тобто, за останній майже місяць їх було сформовано вдвічі більше.

Шуляк також наголосила, що це не останнє на сьогодні досягнення програми, адже станом на сьогодні сума сформованих житлових сертифікатів перетнула відмітку в 2 млрд гривень.

«Для порівняння: етап єВідновлення, який стосується компенсацій за пошкоджене житло, стартував 10 травня. І на сьогодні сума компенсацій по ньому складає трохи більше ніж 3 млрд гривень. єВідновлення для вщент зруйнованого житла ми запустили 1 серпня. І за цей час сума погоджених виплат сягнула 2 млрд. Програма набирає обертів – це очевидно. А це своєю чергою означає, що ми будемо продовжувати її розширювати», – підкреслила народна депутатка.

Вона пояснює – зростання швидкості прийняття рішень по компенсації в рамках цього етапу єВідновлення частково залежить і від кількості комісій, що працюють над обстеженням знищеного житла. Вона зростає теж – станом на 21 листопада таких комісій по Україні було 377, а станом на сьогодні вже 401.

«Комісія повинна складатись щонайменше з п’ятьох людей: голови, його заступника, секретаря та інших членів. До складу комісії можуть входити представники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, експерти і оцінювачі. Втім, обов‘язковою вимогою є те, що щонайменше 30% складу комісії повинні складати представники громадськості», – наголосила Шуляк.

І додала, що прописаний на законодавчому рівні алгоритм роботи комісій і вимоги до їх складу – ефективний, адже відмови по програмі щодо знищеного житла порівняно незначні. Наприклад, при загальній кількості заяв – 6 929, відмови складають лише шосту частину.

Олена Шуляк також зауважила, що з 28 листопада послугу надання компенсації за знищене житло розширили на нерухомість, яка перебуває у співвласності, тобто кожен співвласник такого житла тепер може подати відповідну заяву окремо. У цьому випадку передбачений і окремий житловий сертифікат. Їх може бути стільки, скільки співвласників у квартири або приватного будинку.

І менше ніж за тиждень ми пересвідчилися в тому, що ця опція мала неабиякий попит – вже зараз ми бачимо зростання кількості заяв від співвласників житла. Так, 92,1% ми отримуємо від заявників, у житла яких один власник, і вже 6,2% заяв було від заявників, у житла яких було 2 співвласники. Є заяви навіть по житлу, у якого 3 співвласники. Поки їх всього 1%, але я впевнена, що з часом кількість таких заявників буде зростати», – зауважила голова профільного комітету.

Нагадаємо, у першій декаді грудня очікуються виплати за житловими сертифікатами, які отримують громадяни, чиє житло в результаті збройної агресії РФ було повністю знищене. Йдеться про нерухомість як на первинному, так і на вторинному ринку, причому обирати нове житло громадяни можуть по всій території України, а не тільки там, де була розташована знищена квартира.

Ці кошти учасник програми може витратити тільки на придбання нового житла, причому це може бути квартира у будь-якому місті України. Тобто, якщо знищена квартира була, наприклад, у Вінниці, а власник сертифіката хоче переїхати, наприклад, до Львова, програма компенсацій єВідновлення це дозволяє, підсумувала Олена Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy