Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк вказала на «слабке місце» виборчої системи та розказала про реформу виборчого законодавства

  • 315
Олена Шуляк вказала на «слабке місце» виборчої системи та розказала про реформу виборчого законодавства

Реформа виборчого законодавства, зокрема, в частині регулювання передвиборчої агітації – один з найважливіших напрямів європейської інтеграції України. Вона дозволить проводити вибори за європейськими демократичними стандартами.

Про це заявила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час обговорення «Перспективи вдосконалення виборчого законодавства в частині інформаційного забезпечення та передвиборної агітації: Проєкт Закону про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо вдосконалення регулювання інформаційного забезпечення виборів та здійснення передвиборної агітації № 8310 або що не увійшло в Закон України «Про медіа».

«Ми свідомі того, що чесні та прозорі вибори – не менш важливо для руху України в ЄС, ніж чесний земельний ринок, прозоре містобудування чи верховенство права. Саме від дотримання найвищих демократичних стандартів під час передвиборчої кампанії будь-якого рівня залежить якість політики в країні», – переконана вона.

Законопроєкт №8310 передбачає реформу регулювання передвиборчої агітації, у якій міститься декілька важливих принципів.

По-перше, передвиборча агітація та її регулювання законом завжди було “слабким місцем” нашої виборчої системи. Порушення на дільницях та під час голосування вдалося звести до незначущих спільними зусиллями влади і громадянського суспільства, під впливом Помаранчевої Революції і Революції Гідності. Що ж стосується перебігу передвиборчої кампанії, і особливо інформаційної складової, тут є над чим працювати, зауважила голова партії.

«І працювати терміново – про що нам не втомлюються нагадувати наші європейські партнери. Замовчування кандидатів, вибірковість позитивного чи негативного їх зображення в залежності від позиції власників або домовленостей політиків із власниками, засилля прихованої реклами, яка не визначена законом, неспроможність регуляторів швидко та ефективно притягнути порушників до відповідальності – все це певною мірою впливає на волевиявлення громадян під час виборів, впливає на етапі формування громадської та особистої думки», – пояснила політик.

По-друге, вже є розуміння, як регулювати передвиборчу агітацію.

«Рівні правила гри для всіх учасників виборчого процесу – тобто, звільнення виборів від непрозорих впливів з боку неполітичних агентів. Відсутність колізій між різними сферами законодавства, які стосуються виборів (наприклад, рекламним та власне виборчим законодавством). Це закриє лазівки, через які порушники закону і демократичних стандартів виборчого процесу уникають відповідальності. І до того ж, суттєво зменшить можливості шкідливого інформаційного впливу, який здійснюється за допомогою онлайн-інструментів», – зазначила Олена Шуляк.

Також потребує регулювання такі питання, як захист прав журналістів і забезпечення їхньої спроможності для об’єктивного і неупередженого висвітлення виборчого процесу, посилення спроможності регулятора, регулювання дебатів, прихованої політичної агітації, роздачі “сувенірної продукції” кандидатами тощо.

Олена Шуляк також зауважила, що реформа починається не з чистого листа. Так, більшість положень концептуально були пропрацьовані під час підготовки і обговорення закону “Про медіа”.

«Вони стали результатом співпраці народних депутатів, комітету з гуманітарної та інформаційної політики із нашими партнерами з громадського сектору. Зокрема, Міжнародна організація IFES, національні ГО, які мають досвід у сфері виборів та медіа (ОПОРА, рух Чесно, Платформа прав людини, Центр демократії та верховенства права та інші)», – додала народна депутатка.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy