Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Олена Шуляк: Вітаємо досягнення нашої переговорної команди на перемовинах з російською стороною в Стамбулі

  • 1154
Олена Шуляк: Вітаємо досягнення нашої переговорної команди на перемовинах з російською стороною в Стамбулі

Ми вітаємо досягнення нашої переговорної команди на перемовинах з російською стороною в Стамбулі. Сьогодні ми отримали певний прогрес, який дає нехай невелику, але надію на припинення бойових дій на території України. Цей прогрес був би неможливим без мужності і героїзму наших Збройних сил, сил національного опору та всіх громадян України. Те, що відбулося у Стамбулі сьогодні – ще не досягнення миру. Але це перший вагомий крок у напрямку до нього.

Які висновки ми можемо зробити з цього раунду перемовин?

Саме Україна сьогодні визначає і задає порядок денний і зміст перемовин. Обговорюються наші пропозиції, росіяни підтверджують їх отримання. 

Українська сторона жодним чином не поступилася принципами, окресленими Президентом Володимиром Зеленським: жодних компромісів стосовно незалежності, територіальної цілісності і суверенітету України.

Ми запропонували рішення набагато краще з точки зору гарантій безпеки, ніж туманна перспектива вступу до НАТО, яку ми на сьогодні маємо. А саме – безпековий договір, гарантами якого можуть виступити провідні країни світу з найміцнішими арміями. При чому, у випадку агресії проти України цей договір вимагатиме застосування аналогу статі 5 Вашингонського договору НАТО. Ці гарантії, на відміну від Будапештського меморандуму – дієві.

Україна вперше за багато років отримала позицію Росії про те, що вона не має нічого проти вступу України до Європейського союзу. 

Ми також запропонували раціональне і реалістичне рішення проблеми Криму – без воєнних дій, з двосторонніми консультаціями про статус Криму протягом найближчих 15 років. Ми віддані принципу, який декларувався неодноразово – повернення Криму і окупованих територій Донбасу мирним, дипломатичним шляхом. 

Пропагандистські вимоги і штампи про якусь “денацифікацію” і “демілітаризацію” України, які Росія застосовувала на першому етапі перемовин, вже зникли з риторики і не лунають у переговорному процесі. 

Звісно, розслаблятися не треба. Ми знаємо про підступність і агресивність Росії, які неодноразово демонструвалися протягом останнього десятиліття. Ми розуміємо, що реакція Путіна ще невідома. Ми усвідомлюємо всю складність укладення багатосторонніх міжнародних угод в ситуації, коли багато безпекових механізмів у світі не працюють або працюють зі значними порушеннями. 

Ми ні на мить не припинимо опір. Ми так само наполягаємо на закритті неба над Україною, на терміновому забезпеченні України засобами протиповітряної оборони – бо лише за допомогою цих заходів наші партнери і друзі у світі можуть запобігти сотням і тисячам мирних мешканців наших міст і сіл. 

Але ми так само будемо вести і перемовини про мир. Ми чітко бачимо нашу мету: зберегти людей, зберегти країну, гарантувати безпеку. Ми просуваємося до неї через кров і біль, страждання і мужність. І сьогодні на цьому складному шляху маємо привід для оптимізму – хоч обережного та стриманого.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy